Під час проведення церемонії відкриття Олімпіади 2018 її сервери піддалися хакерській атаці. Офіційне підтвердження цієї інформації було опубліковано на наступний день після інциденту. Тепер же стало відомо, що відповідальність за цю кібератаку несуть російські хакери. Про це повідомляє The Washington Post.

За даними представників розвідувальних служб США, російське Головне управління розвідки змогло отримати доступ приблизно до 300 комп’ютерів, зламати роутери і впровадити шкідливе програмне забезпечення напередодні та під час проведення церемонії відкриття Олімпіади. При цьому спостерігалися проблеми з телевізійних та інтернет-доступом, але ніякі критично важливі елементи не були скомпрометовані.

При цьому наголошується, що в процесі вчинення хакерської атаки представники ГРУ використовували IP Північної Кореї, щоб приховати свої сліди і покласти відповідальність на іншу країну, у якій досить напружені відносини з Південною Кореєю і США.

Чиновники припустили, що причиною для хакерської атаки стала заборона участі Росії в нинішніх Олімпійських Іграх з-за систематичного використання допінгу її спортсменами.

Джерело: The Verge