Дослідники на чолі з Крістофером Кібою з Німецького дослідницького центру Geosciences GFZ використовували супутникові знімки для відстеження змін нічного зовнішнього штучного освітлення у всьому світі. Вчені виявили, що в період між 2012 і 2016 роком кількість освітлених областей планети збільшувалася на 2,2 відсотка в рік.Согласно новому исследованию, с 2012 года ночи на планете Земля становятся все светлее. Разбираемся, почему это плохо.

Яскравість світла від постійно освітлених областей також збільшувалася на 2,2 відсотка в рік. Таким чином, кожен рік освітлених областей стає все більше, і вони стають все яскравішими. «Ми втрачаємо все більше і більше ‘ночі’ у планетарному масштабі», — пише редактор журналу Science Advances Квп Ходжес. При цьому, чим економічніше технологія (як у випадку LED), тим ширше вона використовується. Тобто саме економія стає одним з згубних факторів для екології.

Команда використовувала інформацію, зібрану радіометром під назвою VIIRS, встановленого на супутнику Suomi NPP. Серед найбільш «яскравих» регіонів — Італія, Нідерланди, Іспанія та США. Освітлення збільшилася по всій Південній Америці, Африці та Азії. При цьому супутники не фіксують холодне світло, випромінюване світлодіодами, які використовуються все більше і більше в останні кілька років. Ось як це виглядає в цифрах:

На графике видно, что за 4 года в 20 странах яркость ночного искусственного освещения выросла более чем на 150%, в 59 странах — на 110—150% и так далее. Свет от LED-источников, которых становится все больше, со спутника не виден.На графике видно, что за 4 года в 20 странах яркость ночного искусственного освещения выросла более чем на 150%, в 59 странах — на 110—150% и так далее. Свет от LED-источников, которых становится все больше, со спутника не виден.

Але навіть без LED-джерел цифри дійсно вражають, враховуючи, що нічне освітлення може мати серйозні наслідки для навколишнього середовища та здоров’я людини. Ефект поки не повністю вивчений, оскільки нічне освітлення є досить новим явищем. Але експерти вже зараз називають такі проблеми, як стрес, порушення сну, а в окремих випадках навіть сліпота (у метеликів). У багатьох організмів просто немає можливості адаптуватися до цього нового стрес-фактору.

«Таким чином, у найближчій перспективі, схоже, що штучне освітлення руйнуватиме природні світлові цикли Землі», — йдеться в дослідженні. До 2020 року світлодіодні джерела становитимуть 61% світових джерел штучного світла.

Джерело: hi-tech.mail.ru