Завтра в браузере Google Chrome появится собственный блокировщик рекламы

З 15 лютого в браузері Google Chrome буде активована власна функція блокування реклами. Функція фільтрації налаштована таким чином, щоб блокувати найбільш дратівливу рекламу. Тим самим власники сайтів будуть стимулюватися відмовитися від використання таких оголошень. При цьому повністю блокувати відображення будь-якої реклами не планується, під ніж підуть лише ті оголошення, які стандартами Coalition for Better Ads визнані неприємними. Це реклама на всю сторінку, реклама з автоматичним відтворенням звуку і відео, миготливі оголошення.

Ще до фактичного запуску нової функції компанія Google розповіла про те, як вона буде працювати, і про способи повідомлення власників сайтів про наявність небажаної реклами. На настільних системах Google має намір блокувати спливаючу рекламу, великі прилипають оголошення, відеоролики з автоматичним відтворенням і звуком, оголошення із зворотним відліком, які блокують демонстрацію основного вмісту. На мобільних пристроях боротися з рекламою планується ще більш жорстко. Крім вже зазначених типів реклами додатково планується блокувати оголошення, які з’являються перед завантаженням контенту (незалежно від наявності зворотного відліку), миготливі анімовані оголошення, повноекранні оголошення і щільно розміщені рекламні оголошення.

Так як більшість проблематичних оголошень контролюється власниками сайтів Google розробила процедуру з трьох етапів, яка покликана вплинути на власників сайтів, де відображаються небажані оголошення. Google буде оцінювати сайти, інформувати власників про наявність проблем і надавати можливість усунути їх, перш ніж почнеться блокування.

Оцінка сайтів здійснюється на підставі стандартів Coalition for Better Ads. Сайтів присвоюються статуси в залежності від рівня відповідності цим стандартам. Власники сайтів зможуть отримати доступ до оцінок за допомогою API. При отриманні поганого рейтингу можлива повторна оцінка після усунення проблем. Якщо ж на сайті буде виявлено велику кількість порушень, і власник сайту ігнорує попередження з боку Google Chrome почне блокувати рекламу на такому сайті через 30 днів. При цьому користувачі будуть отримувати повідомлення про блокування реклами і при бажанні зможуть дозволити її відображення.

За словами Google, 42% сайтів, де спочатку була виявлена дратуюча реклама, згодом усунули порушення і вже відповідають стандартам Coalition for Better Ads.

Джерело: The Verge