Запуск русскоязычной версии Google Assistant подтвержден официально

На початку цього місяця з’явилася інформація, що Google вже тестує російська мова для голосового помічника Assistant, який з великою ймовірністю буде доступний і для України. Тепер же з’явилося чергове підтвердження того, що Google Assistant незабаром заговорить російською мовою. Станеться це «в найближчі місяці», якщо вірити повідомленням співробітників Google в блозі компанії на «Хабрахабре».

Судячи з усього, спочатку російськомовна версія Google Assistant буде доступна тільки на смартфонах. Поки незрозуміло з чим пов’язане це обмеження і коли асистент запустять для інших пристроїв, включаючи розумні колонки.

У своєму зверненні Google закликає розробників почати створювати свої додатки Google Assistant російською мовою, використовуючи Actions on Google. З допомогою Actions on Google можна розробляти програми спеціально для Google Assistant, в основі яких лежить діалог. При цьому розробка діалогів здійснюється для різних пристроїв, наприклад, усний діалог для «розумних» колонок або візуальний діалог для екранів мобільних телефонів. Детальніше про інструменті можна почитати тут.

 

Для створення повністю кастомизированного діалогу розробники радять ПО Dialogflow. Це двигун, що використовує технології машинного навчання, на основі NLU (natural language understanding), необхідний для створення діалогів для різних платформ. Для більш простих і коротких діалогів під конкретну задачу підійде Actions SDK.

Приклади готових додатків для асистента можна знайти тут. При цьому розробники вже готових додатків можуть перевести їх на російську мову, попередньо вивчивши керівництво по створенню локалізованих додатків.

По суті, великим мінусом найпопулярніших на сьогоднішній день голосових помічників є обмежена кількість підтримуваних мов. І додавання підтримки російської для офіційного ШІ системи Android зробить його цікавим для української аудиторії. Залишилося дочекатися офіційного запуску.

Джерело: «Хабрахабр»