Засновник великих українських телеком-компаній «Інком» і «Датагруп» Олександр Кардаков оголосив про запуск першого в Україні оператора послуг з кіберзахисту «Октава Киберзахист». Про свої плани в цьому напрямку бізнесмен розповів в інтерв’ю виданню LIGA.net. Зокрема, він зазначив, що збирається запустити першого в Україні оператора кібербезпеки вже в першому кварталі 2018 року – практично все необхідне для даного проекту обладнання компанія вже отримала, в даний момент здійснюється його інсталяція.

Основатель компаний “Инком” и “Датагруп” Александр Кардаков запускает первого в Украине оператора услуг по киберзащите “Октава Киберзахист”

За даними Олександра Кардакова червнева атака на систему здачі звітності M.E.Doc торкнулася 70-80% українських організацій, які постраждали від зараження своїх систем вірусом Petya. При цьому була паралізована діяльність третини всіх компаній, тобто третину економіки країни і це тривало 3 дні.

Незважаючи на настільки значні втрати, український бізнес продовжує працювати практично без захисту, що робить його вразливим перед новими загрозами. «Вузьке горло» – це наявність фахівців, так як навіть самі великі компанії з великими зарплатами важко знаходять справжніх спеців з кіберзахисту. Кращих експертів у сфері кібербезпеки з держсектора перекупили мобільні оператори, великі агрохолдинги і топові юридичні фірми, вони ж закупили для своїх потреб необхідне залізо і програмне забезпечення.

Проте українські компанії середнього і малого рівня не мають можливості здійснювати такий захист своїх даних. Саме на них і збирається орієнтуватися «Октава Киберзахист». Спочатку в компанії буде працювати близько 25-30 осіб з потенціалом розширення до 50. Інвестиції Кардаков не розголошує, але каже, що вони трохи скромніше, ніж мільйон доларів, при цьому під розширення проекту інвестиції продовжаться.

“Персональні автомобілі ніхто не відміняв, але більшість людей користуються таксі. Так от, наша послуга – це таксі для тих організацій, у яких немає економічної доцільності створювати свій відділ кібербезпеки», – розповідає Кардаков про новий проект.

За його очікуванням, це будуть в основному клієнти з середнього бізнесу, яким невигідно створювати окремі підрозділи у сфері кіберзахисту. Другий сегмент – підключення до систем великих клієнтів, у них вже є відповідні відділи, але їм невигідно утримувати зміну цілодобово і самостійно виконувати всю рутинну роботу – а у «Октави Киберзахист» як раз будуть системи, здатні автоматизувати такі завдання.

Учасники ринку вважають, що нові послуги в Україні будуть затребувані, однак компанії доведеться зіткнутися з початковим недовірою клієнтів, які не звикли передавати власну киберзащиту третій стороні. Сам Кардаков оцінює ринок послуг кіберзахисту України в сотні мільйонів, а потенційно – в мільярди гривень.

Джерело: LIGA.net