За прошлый год Google удалила из магазина Play Store более 700 тыс. поддельных и вредоносных Android-приложений

Компанія Google відзвітувала про результати роботи в минулому році в частині підвищення безпеки операційної системи Android.

Google стверджує, що за минулий рік з офіційного магазину Google Play Store було вилучено 700 тис. додатків для Android, що порушують правила Google. Це на 70% перевищує показник 2016 року. Також компанія зазначає, що успішна не тільки у видаленні постфактум, але і в запобіганні появи самого подібних додатків в своєму фірмовому магазині. В частотності, пошуковий гігант запевняє, що 99% таких кепських додатків вдалося виявити і ліквідувати ще до першої установки ким-небудь з користувачів.

Свої останні успіхи у виявленні та запобіганні поширення різного роду несправедливих додатків Google пов’язує з досягненнями в області машинного навчання.

Пошуковий гігант окремо виділяє три основних категорії таких додатків-порушників: підроблені версії популярних програм, програми з протиправним контентом (порнографія, а також пропаганда насильства, ненависті та інших незаконних дій) і потенційно небезпечні програми» (Potentially Harmful Apps, PHA).

За словами Google, додатки-підробки, що маскують під різні популярні сервіси, на протязі всього 2017 року продовжували користуватися найбільшою популярністю серед зловмисників. За весь минулий рік Google видалила приблизно чверть мільйона таких додатків. Також численні механізми і системи захисту, впроваджені компанією, видалили «десятки тисяч» додатків з протиправним контентом.

Частка потенційно небезпечних програм виявилася найменшою, але саме в такому Google бачить найбільшу загрозу. До цієї категорії компанія відносить трояни-вимагачі та інше шкідливе ПЗ, норовящее всіма способами вкрасти персональні дані користувачів. Так ось, за минулий рік компанії вдалося знизити кількість установок таких шкідливих програм для Android приблизно на 50%. Головна заслуга в цьому належить комплексу засобів перевірки програм на наявність шкідливого коду, об’єднаних під загальною назвою Google Play Protect.

Втім, зловмисники теж не сидять склавши руки і наскільки б гарною не була захист Google, іноді їм вдавалося її пробити. Приміром, у серпні стало відомо, що Google видалила з Play Store близько 300 Android-додатків, причетних до організації DDoS-атак. Не варто забувати і хорошу підробку WhatsApp, яку з Google Play скачали більше мільйона разів, перш ніж компанія видалила. Ну і самий свіжий приклад – на початку цього місяця в Play Store виявили близько 60 ігор з шкідливим кодом, який показує заборонену порнографічну рекламу. Причому деякі з цих ігор були призначені для дітей.

Google визнає, що їй є над чим працювати і обіцяє і далі покращувати поточні методи і системи, що використовують технології машинного навчання для боротьби зі зловмисниками, поширюють шкідливі з метою забезпечення більш високого рівня безпеки ОС Android.

Джерело: Google