З настанням 2 грудня в ОС iOS 11.1.2 виявилася помилка, пов’язана саме з цією датою. Після 00:00 користувачі країн у відповідних часових поясах першими почали відчувати проблеми зі смартфонами iPhone і планшетами iPad, які ні з того ні з сього почали мимовільно перезавантажуватися. Користувачі, яких торкнулася проблема, відразу ж повідомили про неприємності в Twitter і на Reddit.

Причина збоїв, судячи з усього, полягає в локальних повідомленнях, які надходять від програм, які дозволяють встановлювати щоденні або повторювані нагадування. Наприклад, додаток для медитації Headspace, що входить в числі тих, яких торкнулася проблема, щодня нагадує користувачам про необхідність приділити деякий час для сеансу медитації. Власне, будь-які додатки, що використовують локальні (генеруються системою), а не вилучені (надсилаються віддаленим сервером) повідомлення, потенційно можуть викликати збої і перезавантаження.

Ну а поки власники iPhone і iPad очікують реакції Apple і виходу чергового оновлення прошивки, на Reddit вже виявили тимчасове рішення проблеми. Зокрема, вирішити проблему можна деактивувати самі повідомлення і відключивши фонове оновлення додатків. Але в даному випадку ситуація ускладнюється тим, що таких програм може бути декілька і визначити їх все може бути непросто, особливо в умовах циклічних перезавантажень. Так що більш підходящим варіантом буде просто змінити дату 2 грудня на будь-яку іншу. І чекати виправлення від Apple.

Зазначимо, що проблема з датою торкнулася лише для користувачів iPhone і iPad з останньою версією ОС iOS 11.1.2, тоді як інших, схоже, ця неприємна доля минула.

Оновлено: Apple випустила оновлення iOS 11.2, що усуває проблему з випадковими перезавантаженнями і ряд інших помилок.

Саме оновлення вже можна завантажити з офіційного ресурсу Apple або безпосередньо з вашого пристрою через меню налаштувань.

Джерело: MacRumors