Реєстру домену верхнього рівня .UA c 25 травня не буде видавати інформацію про реєстранта доменного імені у видачі сервісу Whois Таким чином, з цього дня всі дані про власників доменних імен в зоні .UA будуть ховатися. Також з публічного доступу приберуть дані про адміністративних і технічних контактах домену. Про прийдешні зміни в рамках iForum2018 розповів керівник технічного департаменту Hostmaster.UA Тарас Гейченко, передаетliga.net.

Нагадаємо, що Hostmaster.UA є технічним адміністратором українського домену верхнього рівня ..UA та публічних доменів у ньому.

Зміни проводяться відповідно до рекомендацій ICANN, підставою для яких послужив Загальний регламент щодо захисту даних, набирає законної сили в Євросоюзі 25 травня.

Також Тарас Гейченко зазначив, що ці зміни відповідають світовій практиці приховування інформації про особу реєстрантів доменних імен.

В недалекому майбутньому Hostmaster.UA планує запустити спеціальний сайт, на якому можна буде подивитися, які персональні дані зберігаються в компанії і в яких доменних іменах ця інформація використовується. Відповідний інструмент вже знаходиться в розробці.

Джерело: liga.net