За даними джерел Bloomberg, починаючи з 2020 року компанія Apple повністю перейде на використання власних процесорів в комп’ютерах. Таким чином Apple може відмовитися від процесорів Intel, які використовуються в ноутбуках, моноблоках і десктопних ПК з 2006 року.

Як повідомляють джерела, ініціатива Apple носить кодову назву Kalamata і поки перебуває на ранній стадії розробки. А основна її мета полягає в тому, щоб платформи, на яких працюють комп’ютери Mac, планшети iPad і смартфонів iPhone, стали більш схожими. Домогтися цього в Apple планують за рахунок нової універсальної програмної платформи, що розробляється під кодовою назвою Marzipan. Завдяки їй користувачі повинні отримати можливість запускати додатки для iOS на комп’ютерах з операційною системою macOS.

Нагадаємо, що на даний момент Apple сама розробляє процесори для своїх смартфонів і планшетів, використовуючи архітектуру ARM Holdings. Перехід комп’ютерів компанії на власні чіпи дозволить Apple не залежати від планів Intel по випуску нових процесорів, а самостійно вирішувати, коли випускати нові пристрої. Крім цього, єдина апаратна платформа дозволить швидше впроваджувати нові функції у всіх продуктах, будь це комп’ютер або смартфон.

Apple і Intel відмовилися коментувати дану інформацію. Крім того, в Bloomberg відзначають, що все ще існує ймовірність того, що Apple відкине чи зрушить ці плани на більш пізній термін.

Джерело: Bloomberg