Зараз планшети і смартфони (найчастіше це пристрої на Android) у дітей з’являються рано. Батьки, звичайно, турбуються, як, скільки часу, для чого дитина використовує ці пристрої і хочуть захистити його від небажаних програм, сайтів та безконтрольного користування телефоном.

У цій інструкції про можливості батьківського контролю на Android телефонах і планшетах, як засобами системи, так і з допомогою сторонніх додатків для цих цілей. См. також: Батьківський контроль у Windows 10.

Вбудовані функції батьківського контролю Android

У системи Android (а також вбудованих додатків від Google) трохи функцій батьківського контролю. Але все ж, дещо можна налаштувати без сторонніх додатків.

Зверніть увагу, розташування функцій зазначено для «чистого» Android. На деяких пристроях, з власними лаунчер налаштування, можуть перебувати в інших місцях і розділах (наприклад, «Додатково»).

Для самих маленьких — блокування в додатку

Функція «Блокування в додатку» дозволяє запустити один додаток на весь екран і заборонити перемикання на будь-яке інше додаток або «робочий стіл» Android.

Для використання функцію:

 • Зайдіть в Налаштування — Безпека — Блокування у додатку.
 • Увімкніть опцію (спочатку прочитайте про її використання).
 • Запустити потрібний додаток і натисніть кнопку «Огляд» (квадратик), злегка потягніть додаток вгору і натисніть зображеної «Шпильці».
 • У підсумку, використання Android буде обмежено цим додатком, поки ви не відключите блокування, а для цього натисніть і утримуйте кнопки «Назад» і «Огляд».

  Батьківський контроль Play Маркет

  Google Play Маркет дозволяє настроїти батьківський контроль для обмеження установки і покупки додатків.

 • Натисніть кнопку «Меню» Play Маркет і виберіть установки.
 • Відкрийте пункт «Батьківський контроль» і переведіть його в положення «Вкл», введіть пін-код.
 • Встановіть обмеження по фільтрації Ігор і додатків, Фільмів і Музики за віком.
 • Для заборони покупки додатка, без введення пароля облікового запису Google у налаштуваннях Play Маркет, використовуйте пункт «Аутентифікація при купівлі».
 • Батьківський контроль у YouTube

  Налаштування YouTube дозволяють частково обмежити неприйнятні відео для ваших дітей: у додатку YouTube натисніть на кнопці меню, виберіть «Налаштування» — «Загальні» і активуйте пункт «Безпечний режим».

  Також, в Google Play є окремий додаток від Google — YouTube для дітей», де за замовчуванням цей параметр увімкнено, і його не можна перемкнути.

  Користувачі

  Android дозволяє створити кілька облікових записів користувачів в «Настройки» — «Користувачі».

  Зазвичай (за винятком профілів з обмеженим доступом), встановити додаткові обмеження для другого користувача не вийде, але функція все одно корисна:

  • Налаштування додатків зберігаються окремо для різних користувачів, тобто для користувача-власника можна не задавати параметри батьківського контролю, а просто заблокувати його паролем, а дитині дозволити вхід лише під другим користувачем.
  • Платіжні дані, паролі та ін. зберігаються окремо для різних користувачів (тобто ви можете обмежити покупки в Play Маркет, але не додаючи платіжних даних у другому профілі).

  Пам’ятайте — при використанні декількох облікових записів, установка, видалення або вимкнення додатків відображається у всіх облікових записах Android.

  Обмежені профілі користувачів на Android

  Раніше на Android була функція створення обмеженого профілю користувача, що дозволяє використовувати вбудовані функції батьківського контролю (наприклад, заборона запуску додатків), проте зараз вона доступна лише на деяких планшетах (на телефонах — ні).

  Опція знаходиться в «Настройки» — «Користувачі» — «Додати користувача/профіль» — «Профіль з обмеженим доступом» (якщо такої опції немає, а відразу запускається створення профілю, це означає, що на вашому пристрої функція не підтримується).

  Сторонні програми батьківського контролю на Android

  Так як функції батьківського контролю дуже затребувані, а власних коштів Android недостатньо для того, щоб повністю їх реалізувати, а в Play Маркет існують багато додатків для батьківського контролю. Далі — про двох додатках російською мовою з позитивними відгуками користувачів.

  Kaspersky Safe Kids

  Це додаток зручно для російськомовного користувача. У безкоштовної версії підтримується безліч необхідних функцій (блокування додатків, сайтів, відстеження використання телефону або планшета, обмеження часу використання). Частина функцій (визначення місця розташування, відстеження активності ВК, моніторинг дзвінків та СМС і деякі інші) доступні платно. Але навіть у безкоштовній версії, батьківський контроль Kaspersky Safe Kids надає досить широкі можливості.

  Використання додатка:

 • Установка Kaspersky Safe Kids на Android пристрої дитини з налаштуваннями віку та імені дитини, створення облікового запису з батьків (або вхід до неї), надання необхідних дозволів Android (дозволяють додатком здійснювати контроль над пристроєм і забороняють його видалення).
 • Встановлення програми на пристрій батьків (з налаштуваннями для батьків) або вхід на сайт my.kaspersky.com/MyKids для відстеження діяльності дітей і встановлення правил використання додатків, інтернету та пристрої.
 • Зміни параметрів батьківського контролю на своєму пристрої негайно відображаються на влаштування дитини, якщо воно підключено до Інтернету. Це дозволяє захистити дитину від небажаного вмісту мережі, і не тільки.

  Кілька скріншотів з консолі батька в Safe Kids:

  • Обмеження часу роботи
  • Обмеження часу роботи з додатками
  • Повідомлення про заборону програми на Android пристрої
  • Обмеження сайтів

  Завантажити додаток батьківського контролю Kaspersky Safe Kids можна з магазину Play Маркет — https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kaspersky.safekids

  Батьківський контроль Screen Time

  Screen Time — додаток батьківського контролю з інтерфейсом російською мовою і, в основному, з позитивними відгуками.

  Настроювання та використання додатки виробляється майже так само, як Kaspersky Safe Kids. Відрізняються доступом до функцій: у Касперського багато функції доступні безкоштовно і безстроково, в Screen Time — все безкоштовно доступні функції 14 днів, потім залишаються лише базові функції — історія відвідування сайтів і пошук в Інтернеті.

  Так що, якщо перший варіант не підійшов, протягом двох тижнів, спробуйте Screen Time.

  Додаткова інформація

  Додаткові відомості, корисні при батьківському контролі на Android.

  • Google розробляє власну програму батьківського контролю Family Link — поки доступно тільки за запрошеннями для жителів США.
  • Є способи встановити пароль на Android (а також на параметри, включення інтернету та інше).
  • Ви можете відключити і приховати додатки Android (не допоможе, якщо дитина розбирається в системі).
  • Якщо на телефоні або планшеті включений Інтернет і відомі дані облікового запису власника пристрою, то можна визначити його місце розташування без сторонніх утиліт, див. Як знайти загублений або вкрадений телефон Android (застосовується і просто в цілях контролю).
  • У додаткових налаштуваннях Wi-Fi підключення можна задати свої адреси DNS. Наприклад, якщо використовувати сервери, представлені на dns.yandex.ru у варіанті «Сімейний», то багато небажані сайти перестануть відкриватися в браузерах.

  Якщо у вас є свої цікаві рішення та ідеї налаштуванням телефонів Android і планшетів для дітей, поділіться ними в коментарях.