Недавно Microsoft випустила оновлення, що включають програмне забезпечення по збору телеметрії. Про те, як не попастися під збір персональних даних Window 7 розповімо нижче.

Телеметрія та Microsoft

Якщо почати шукати визначення цього терміна в пошукових системах, то можна сказати, що це передача технічних характеристик пристрою, але це ще не все. Тобто ви передаєте параметри свого комп’ютера кому-небудь для певних цілей. Чесно кажучи, навіщо і кому це потрібно, та й що робити з технічними параметрами ПК? Невже комусь знадобилася температура мого процесора або напруга блоку живлення?

Вперше про появу збору телеметрії дізналися володарі Windows 10 з ліцензійної угоди. Ця новина викликала бунт в соціальних мережах і блогах, мовляв навіщо їм це потрібно. Основною причиною масового невдоволення став збір даних користувача (паролі, особисті файли і так далі). Також введення цього функціоналу передбачало боротьбу з піратським софтом і іграми: вона шукає і видаляє їх без попередження користувача. У зв’язку з цим деякі торрент-трекери стали блокувати користувачів з Windows 10.

Як це працює? Інформація про кожному вашому кроці в операційні системі автоматично передається на сервери Microsoft, забираючи ваш трафік. Блокування ip-адрес, на які відправляються дані у файлі hosts не допоможе — це все «вшито» в систему. Єдиний спосіб припинити передачу даних: відмовитися від використання софту.

Про те, як зберегти свою конфіденційність Windows 10 ми вже писали у відповідному керівництві.

Як не допустити Стеження в Windows 7?

Зовсім недавно стало відомо, що останні оновлення для операційних систем Windows 7 і 8.1 включають в себе, збирає телеметрію з вашого ПК. Але як бути, адже ви не брали ліцензійна угода, в якому про це зазначено, як в Windows 10. Тепер доведеться відмовитися від оновлень системи? Я не хочу, щоб за мною стежили!

Тут все дуже просто: ці апдейти знаходяться у вкладці «Необов’язкові», також бажано налаштуйте їх установку так, щоб вони не инсталлировались автоматично: зайдіть в центр оновлення, налаштування параметрів і виберіть потрібний режим пошуку і установки апдейтів.

Так, це тільки стосується важливих оновлень, але ніхто не знає, може, діагностика телеметрії незабаром переміститься і туди. Звичайно, другорядні апдейти ви встановлюєте вручну за власним бажанням.

Як визначити, які оновлення включають в себе збір телеметрії?

Інформація про перших телеметричних апдейта облетіла новинні портали форуми, завдяки чому стали відомі номери: KB3080149 і KB3075249. Додаткову інформацію про оновлення можете подивитися на офіційному сайті Microsoft, посилання на повну інформацію вказана під кожним апдейтом.

Як позбутися від стеження, якщо вже встановлено?

Якщо ви встановили оновлення, але хочете позбутися від нього, то тут ситуація трохи складніше, але все можна вирішити. Звичайно, вже важко сказати, що саме відлетіло на сервер Microsoft, але запобігти подальшу стеження можна лише видаливши апдейт: центр оновлення, встановлені, шукайте його номер, натисніть праву кнопку миші і «Видалити».

Невиправдані очікування чи так і має бути

Я спеціально вирішив встановити піратський софт на свій ПК і перевірити, як на нього відреагує забезпечення по збору телеметрії. Після установки апдейта я сподівався, що мені вилетить заборона на запуск програми і запропонує купити її, але нічого так і не сталося. Протестувати «телеметровщик» в повному обсязі так і не вдалося — видалив його після невдалого міні-тесту.