Розглянемо, як оптимізувати посилання WordPress. Тут покажемо, як видаляти слова і category tag з посилань рубрик і міток WordPress. При відкритті сторінки архіву певної категорії або мітки, посилання на блозі виглядають так: http://ithelpblog.pro/category/koding/web-sekrety-i-sovety/wodpress/ або http://ithelpblog.pro/tag/wordpress/. Ці слова вказують на належність до певного розділу блогу, але їх можна видалити і зробити посилання коротше, що добре для SEO.
Префікси для рубрик і міток можна змінити і зробити, щоб, наприклад, замість слів і category tag в URL-адресах виводилися слова rubrika і metka. Зробити це можна в налаштуваннях постійних посилань (ЧПУ), але іноді це буває зайвим. Але, якщо Вам це потрібно, то йдете в адмінку блогу в меню «Параметри» – «Постійні посилання» і вписуєте потрібні префікси, як на малюнку нижче.

Как удалить category и tag из ссылок рубрик и меток WordPress

Як видалити і category tag з URL-адрес рубрик і міток WordPress.

Якщо просто не використовувати довільні префікси, то виводяться значення за замовчуванням, а саме і category tag, як видно з прикладів посилань вище. Тому не обов’язково видаляти ці префікси з причин:
o 1. Одне зайве слово в адресі не дуже подовжує посилання;
o 2. Зазвичай ці розділи закриті від індексації та вид їх посилань не має значення;
o 3. Категорія і мітка можуть мати однакову назву, для виключення цього Вордпресс додасть до адреси мітки цифру.
o 4. Краще не створювати проблеми, адже укорочення посилання на одне слово не виправдовує встановлення додаткових плагінів або редагування коду.

Але, це не просто слово, а як-би зайвий рівень. Може бути, це має якесь значення при продажу посилань в посилальних біржах?…
Якщо це непереконливо, і Ви все-таки хочете видалити зайві слова з посилань рубрик і міток WordPress, то розглянемо найпростіші рішення з використанням плагінів. Використовувалося на версії WordPress 3.3.2.
Можна обійтися без плагінів, внісши деякі зміни в файли functions.php і .htaccess. Як це зробити, дивіться далі.

Плагін WP No Category Base для видалення слова category з посилань рубрик.

Для видалення слова category з URL-адрес рубрик застосуємо плагін WP No Category Base. Правда, шукати його треба під новою назвою WP No Category Base – WPML compatible або завантажити на цій сторінці: http://wordpress.org/extend/plugins/no-category-base-wpml/.
Встановлюємо і активуємо плагін.

Плагин WP No Category Base для удаления слова category из ссылок рубрикПлагин WP No Category Base для удаления слова category из ссылок рубрик

WP No Category Base не вимагає додаткових налаштувань і не створює битих посилань, так як сама робить 301 редирект зі старих адрес на нові.
Плагін надійно справляється з головним призначенням і призводить посилання на сторінку категорії до такого виду: http://ithelpblog.pro/category/koding/web-sekrety-i-sovety/wodpress/, стало http://ithelpblog.pro/koding/web-sekrety-i-sovety/wodpress/.

Плагін WP No Tags Base для видалення префікса tag з URL-адрес міток.

Цей плагін WordPress робить все точно так само, як і WP No Category Base, але тільки видаляє префікс tag з URL-адрес сторінок міток.
Викачуємо плагін WP No Tags Base тут: https://wordimpress.com/wordpress-no-tag-base-plugin/. Встановлюємо і активуємо його.

Плагин WP No Tags Base для удаления префикса tag из URL-адресов метокПлагин WP No Tags Base для удаления префикса tag из URL-адресов меток

Інших налаштувань не потрібно, перенаправлення зі старих адрес виконується. Отриманий результат: було http://ithelpblog.pro/category/koding/web-sekrety-i-sovety/wodpress/, стало http://ithelpblog.pro/koding/web-sekrety-i-sovety/wodpress/.