Щоб у Вас був відмінний ігровий комп’ютер, мало мати достатньо грошей, треба ще його правильно укомплектувати. Тому непогано, хоча б поверхово, розбиратися в апаратній начинці, від продуктивності якого залежить якість ігор. Поверхневих знань про комп’ютерному залозі буде цілком достатньо, адже поглиблено їх дослідженням і порівнянням займаються спеціальні сервіси типу Userbenchmark.Com. Треба тільки навчитися працювати з такими сервісами. У цій статті ми розповімо яку можна вибрати відеокарту за допомогою сервисаUserbenchmark і порівнювати продуктивність відеокарт різних виробників і на різних чіпсетах, щоб підібрати собі оптимальний варіант!

 Як порівнювати відеокарти

Сайт сервісу знаходиться за адресою: http://www.userbenchmark.com

При переході по посиланню відкривається головна сторінка сайту.

Нас цікавить порівняння, тому натиснемо на маленьку кнопку в правому верхньому куті під назвою «Compare».

Далі ви побачите наступне вікно.

За замовчуванням, з’являється меню порівняння процесорів. Для того щоб порівнювати відеокарти, треба в меню зліва виберіть пункт «GPU».

Після оновлення сайт буде виглядати ось так.

Для порівняння треба вибрати дві моделі графічних чіпів в відповідних полях зверху.

Після цього, з’явиться вся необхідна інформація, і сайт буде виглядати приблизно так.

Збоку від кожної моделі відображається місце видиокарты в рейтингу за результатами голосування користувачів. Велике число – місце в списку, маленьке число – кількість тих, хто проголосував.

Майже у всіх відеокарт буде вказана ціна, однак це мало допоможе — сайт зарубіжний і реальні ціни у нас будуть відрізнятися від зазначених на сайті.

Знизу ви можете вибрати будь-яку модифікацію в рамках одного сімейства графічного чіпа (1070, 1080, 1080 Ti).

Наприклад, якщо порівнювати RX 550, то знизу ви зможете вибрати різні модифіковані версії карти, побудовані на базі цього чіпа (550, 560, 570, 580). Зроблено це, в першу чергу, для зручності користувача.

Спускаємося нижче і бачимо наступну графу.

Тут, в першу чергу, треба дивитися на перевагу в продуктивності в іграх однієї відеокарти над іншою. Вказується воно у відсотках.

Також, зазначено кількість людей, які провели тест кожної моделі на своєму комп’ютері.

Пам’ятайте, що підсумкові результати продуктивності залежать від багатьох факторів, наприклад, конфігурації всього ПК, встановленої операційної системи, стану драйверів і т. д. і т. п. Тому продуктивність двох однакових відеокарт на різних ПК можуть відрізнятися. І на сайті це можна побачити. Під цифрами, що показують кількість проведених тестів, є дві невеликі написи: «Best Bench» і «Worst Bench».

Best Bench – кращий зафіксований результат тесту, показаний у відсотках відносно норми.

Worst Bench – відповідно, найгірший результат. В дужках вказано ID драйвера відеокарти, при якому проводився тест.

Якщо перейти за гіперпосиланням Best Bench і Worst Bench, то побачите повну конфігурацію системи, при якій був зафіксований даний результат.

При переході, ви побачите таке вікно.

В правій частині є детальна інформація про те, яка материнська плата була встановлена при тесті (від неї багато чого залежить кількість і частота оперативної пам’яті, дозвіл, версію операційної системи, версію Біоса, коли був проведений тест, час його проведення, завантаженість CPU при тесті і навіть в якій країні це відбувалося.

Опустившись на сторінці нижче, побачите повну конфігурацію кожного пристрою в системі.

Ось бачите — результати однієї моделі GTX 1080 сильно відрізнятися в залежності від модифікації моделі та конфігурації системи, і різниця між гіршим і кращим тестом становить 82% продуктивності (143%-61%)!

Якщо перейти за гіперпосиланнями і перегорнути нижче, то побачите, що Worst Bench був зафіксований у версії відеокарти від MSI, а Best Bench — у версії від Zotac. Звичайно, від конфігурації системи багато що залежить, але ця інформація — вичерпна. GTX 1080 — можна купувати, до Zotac — придивіться, і відмовтеся від MSI. Не забувайте — у різних компаній партнерів бувають вдалі і невдалі версії модифікацій графічних чіпів.

Порівняння інших відеокарт робиться аналогічно, можна подивитися, яку версію купувати можна, а яку ні.

У цій графі також видно, яке місце за продуктивністю посідає картка.

Нижче побачите поле під назвою Average User Bench, яке відображає результати графічного процесора в різних технологіях, що застосовуються в комп’ютерній графіці. Звичайному користувачеві ця інформація мало цікава, але для деяких комп’ютерних гіків може бути корисна.

Всього технологій — чотири.

Parallax – при її використанні фонові зображення в перспективі рухаються повільніше, ніж елементи, розташовані на передньому плані.

MRender – технологія, при якій відмальовує цільові масиви і геометричні шейдери.

Gravity – тест графічного процесора на здатність прораховувати взаємодія між безліччю частинок.

Splatting – тест на обробку великої кількості дрібних об’єктів.

У цьому ж полі видно, скільки кадрів в секунду видав графічний процесор при цих тестах, і перевага по продуктивності у відсотках.

Нижче полі під назвою Peak Overclocked Bench. Ті ж самі тести, тільки показані результати розігнаних відеокарт.

Ще нижче розташовано поле, яке відображає середню кількість кадрів в секунду, що видається графічним чіпом в різних іграх. Максимальні налаштування графіки, дозвіл 1080р.

Далі — цікавий графік.

Market Share – частка ринку. Value – співвідношення ціни і продуктивності. User Rating – рейтинг користувачів. Price – ціна.

Якщо ви володієте англійською мовою, то прочитаєте висновки творців сайту про графічному процесорі.

І в самому низу дані різні популярні конфігурації систем, які встановлюють разом з конкретної відеокартою.

Про це поки все, нагадуємо що Ви при купівлі відеокарти можете заощадити спмощью кеш-сервісів з повернення витрачених грошей: moneta.ua для покупців з України, для покупців з країн Росії і СНД epn.bz, а також можна встановити мобільний додаток через яке теж можна здійснювати покупки і повертати частину витрачених грошей, удачі!