В цій статті говориться про те, як очистити і оптимізувати базу даних wordpress. Під час роботи в базі даних накопичується багато непотрібної інформації, що впливає на роботу комп’ютера, наприклад, на швидкість відкриття вашого сайту. Бази даних можуть перевантажувати встановлені плагіни, але навіть у разі їх видалення, можуть залишитися непотрібні коди, таблиці, рядка. Не всі знають про необхідність ревізії постів — адже, при написанні статті, wordpress, при будь-якій зміні запису, автоматично зберігає чернетка запису в базі даних. Таким чином, при написанні навіть однієї статті зберігається багато чернеток.

Как самому очистить и оптимизировать базу данных wordpressЯкщо періодично не проводити оптимізацію, то сміття в базі даних за розміром може у багато разів перевищувати основний її зміст. Наприклад, якщо Ваша база даних становить 90 мегабайт, то необхідне і основний зміст — всього 30 мегабайт, а 60 мегабайт — непотрібне сміття. Видаліть його і Ваш сайт буде працювати набагато швидше!

Очищення і оптимізація бази даних.

Почнемо очищення базу даних за допомогою простого і зрозумілого плагіна — WP Clean Up — він не потребує в налаштуваннях, просто натисніть на кнопку! Встановити плагін можна прямо з адмін-панелі wordpress. Переходимо по вкладці: Плагіни — Додати новий, вводимо назву плагіна в форму пошуку, далі — Enter, установка і активізація відкрився плагіна.

Щоб налаштувати плагін, переходимо по вкладці Налаштування WP Clean Up.

На сторінці плагіна, в першому полі, відображати типи таблиць БД, які можна очистити. Натисніть на кнопку Delete All, щоб очистити все.

Увага ! Якщо на вашому сайті є потрібні вам чернетки, то вони при очищенні також будуть видалені. Щоб зберегти чернетки (Draft), доведеться видаляти всі елементи окремо, крім елемента Draft, натискаючи на кнопку Delete, навпаки значення.

У другому полі відображаються всі таблиці, наявні в базі даних і їх розмір. Після очищення необхідно оптимізувати оновити базу даних. Натисніть на кнопку — Optimize. У полі Total ви побачите, як зменшилась ваша база даних.

Як видно з скріншоту, у другій таблиці відображаються тільки 11 основних таблиць БД, але їх може бути більше — від 50 до 100. Крім 11 основних, є таблиці, які відносяться і до встановлених плагінів, і до віддалених. Наступного разу розповімо, як очистити БД від непотрібних таблиць віддалених плагінів. Після очищення БД краще вимкнути плагін — WP Clean Up. Проводити цю операцію треба періодично (раз на 3-6 місяці).