Операційна система Windows 10 володіє масою можливостей для налаштування під власні потреби і переваги. Сьогодні ми розглянемо ще один спосіб поліпшити її без сторонніх програм і навчимося активізувати секретні можливості ОС.

Багато користувачі знають про системному реєстрі Windows, в якому зберігаються записи про налаштування та параметри ОС. Все це приховано за замовчуванням користувачів і закодовано у вигляді спеціальних ключів. Деякі з них відповідають за ті чи інші системні функції, тому редагування певних рядків реєстру дозволить здійснити тонке налаштування системи.

Доступ до реєстру можливий через вбудований в Windows редактор Regedit. Без нього не обходиться жодна сучасна версія ОС. Щоб скористатися ним, необхідно клацнути по пошуковому рядку на панелі завдань або скористатися поєднанням клавіш Win + S, вписати в текстовому полі команду regedit і запустити програму.

Редактор дуже простий у використанні. Щоб розкрити необхідну гілку, потрібно один раз клікнути лівою кнопкою миші на відповідному хрестику або двічі на самій назві. Для створення нового значення або редагування поточного потрібно клікнути на гілці реєстру правою кнопкою і вибрати відповідний пункт контекстного меню.

Перед будь-якими операціями з реєстром варто створити резервну копію. Для цього потрібно вибрати в Regedit пункт меню «Файл» → «Експорт».

Темна тема оформлення
Крім всім знайомою основної теми оформлення, Windows 10 володіє вбудованою темною. Для її активації необхідно знайти в реєстрі гілку HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Themes. В ній потрібно створити новий запис типу DWORD (і ніякого іншого!) під назвою AppsUseLightTheme і встановити значення 0.

Потім операцію необхідно повторити в розділі HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Themes і перезавантажити комп’ютер. Після перезавантаження система отримає темну тему оформлення. Для повернення до світлої потрібно видалити обидва створених ключа.

Прискорення запуску
Операційні системи сімейства Windows здатні завантажуватися дуже швидко. Найчастіше гальмування викликано високими значеннями затримки при запуску, встановленими за замовчуванням (це необхідно, щоб не проскочити деякі меню). Щоб прискорити завантаження системи, потрібно знайти в реєстрі гілку HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Serialize (або створити відповідну гілку за вказаною адресою, якщо вона відсутня). Там необхідно створити значення DWORD з назвою StartupDelayInMSec і значенням, рівним 0. Для повернення до налаштувань за замовчуванням видаліть папку Serialize.

Прозорість системного меню
Стартове меню і центр додатків можна зробити прозорими, якщо змінити відповідні значення реєстру. Зберігаються ці налаштування за адресою: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Advanced. Щоб зробити меню прозорим, потрібно створити тут ключ під назвою UseOLEDTaskbarTransparency типу DWORD. Необхідне значення ключа — 1. Щоб перестати бачити робочий стіл, потрібно видалити запис з реєстру.

Відключення заставки
Якщо заставка, що з’являється на екрані введення логіна і пароля комп’ютера, вже набридла, її можна відключити. Для цього необхідно перейти в гілку HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ System і створити нове значення типу DWORD і назвою DisableLogonBackgroundImage. Потрібне значення — 1. Після на стартовому екрані замість картинки буде показуватися сторінка з рівномірною заливкою.

Приховування OneDrive з файлового менеджера
Щоб приховати в «Провіднику» всюдисущий і найчастіше використовуваний OneDrive, також можна звернутися до реєстру. Відповідна гілка — HKEY_CLASSES_ROOT \ CLSID \ {018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6} (краще скористатися пошуком, щоб не помилитися).

Тут потрібно знайти ключ з назвою System.IsPinnedToNameSpaceTree, відкрити його подвійним кліком лівої кнопки миші і задати значення 0. Ця послідовність дій сховає іконку OneDrive з «Провідника». Якщо потрібно знайти його папку, фізично вона буде знаходитися все там же, за адресою C: \ Users \ \ OneDrive.