Ноутбук в наш час є у багатьох — він мобільний і багато в чому не поступається стаціонарним. Але щоб ноутбук прослужив вам довго необхідно чітко дотримуватися кількох правил.

1. Дотримуйтесь температурний режим

Соблюдайте температурный режим ноутбука

Якщо ви любите працювати сидячи на дивані або лежачи (тримати ноутбук на колінах або на ковдрі), купіть спеціальну підставку, щоб не закривати вентиляційні отвори. Інакше не буде доступу повітря на охолодження і ноутбук перегріється. Не варто допускати переохолодження пристрою. Після перебування на морозі ноутбук можна включати тільки через півгодини, нехай відігріється.

2. Не їжте за ноутбуком

Не ешьте за ноутбукомНе ешьте за ноутбуком

Навіть невелика кількість пролитої рідини і розсипаних крихт може призвести до злипання або западанию клавіш.
Якщо Ви все ж щось пролили на клавіатуру, відразу відключіть пристрій, вийміть батарею і здайте ноутбук в ремонт — щоб уникнути попадання рідини на материнську плату і її пошкодження .

3. Регулярно чистіть ноутбук

Регулярно чистите ноутбукРегулярно чистите ноутбук

Ноутбук вбирає пил з повітря приміщень. Для очищення клавіатури від бруду вимкніть комп’ютер, поверніть його екраном вниз і, міцно тримаючи обома руками, кілька разів струсніть. Сміття видалити пилососом. Потім протріть вологою серветкою клавіатуру і зовнішні сторони корпусу ноутбука.
Екран спочатку протріть м’якою вологою ганчірочкою (можна злегка змочити її миючим засобом: дистильована вода і оцет в пропорції 50/50). Не користуйтеся паперовою серветкою, вона залишає сліди папери і мікроподряпини. Краще користуватися м’якою бавовняною ганчіркою. Ніколи не використовуйте агресивні речовини (ацетон та інші розчинники).

4. Уникайте трясіння і ударів

Избегайте тряски и ударов ноутбукаИзбегайте тряски и ударов ноутбука

Для того щоб запобігти різкі удари, трясіння при транспортуванні пристрою слід придбати спеціальну сумку для носіння ноутбука, оснащену захисним шаром. Це запобіжить пошкодження жорсткого диска, системи охолодження, материнської плати і інших комплектуючих.

5. Час від часу робіть генеральне прибирання

Время от времени делайте генеральную уборку ноутбукаВремя от времени делайте генеральную уборку ноутбука

Якщо раптом Ви помітили, що змінився шум вентилятора або ноутбук став сильно нагріватися – значить настав час генеральним прибиранням. Це відбувається один-два рази на рік.
Щоб почистити ноутбук зсередини, необхідно його розібрати, але краще не робити це самому, скористайтеся послугами професіоналів.

6. Використовуйте антивіруси

Используйте антивирусы на ноутбукеИспользуйте антивирусы на ноутбуке

Інтернет і використання неперевірених флеш-накопичувачів — основні причини появи вірусів. У цьому випадку заражений комп’ютер зависає, вірус може вразити системні та особисті файли і дістатися до жорсткого диска. Не допускайте такої ситуації — використовуйте антивірусні програми, для встановлення яких краще запросити фахівців.