Ми розповімо в цій статті як наявність скриптів заборонених сервісів впливає на роботу сайту.

У зв’язку з указом Президента України про блокування російських інтернет-ресурсів, під ударом опинилися популярні сервіси «Яндекса» і соціальна мережа ВКонтакте.

Найбільш обговорюване питання на українських форумах такий: чи впливає на роботу сайту наявність кодів сервісів Яндекса або мережі Вконтакті?

Перше, що повинно турбувати користувача, — це швидкість завантаження сайту. Якщо помітили, що сайт став грузиться повільніше, радимо зайти в Developer Tools панель — з допомогою натискання кнопки F12. В консолі Ви побачите наявність тих помилок, які впливають на швидкість завантаження:

Що треба обов’язково перевірити на своєму сайті:

 • встановлений лічильник Яндекс Метрики безпосередньо в коді сайту.
 • По ходу завантаження сайту клієнт (браузер) відправляє запити на сервер. У разі, якщо запит йде на сервер відключених сервісів Яндекса, клієнт не отримує зворотного зв’язку, надсилає запит повторно, поки не отримає відповідь про помилку 404. Так відбувається «зациклення» сайту.

  Треба прибрати код лічильника Яндекс Метрика, тоді клієнт не буде відправляти повторний запит і відразу перейде до завантаження наступного дії.

  2. спрацьовує тег Яндекс Метрики і пікселя Вконтакте всередині контейнера Google Tag Manager.

  Більшість фахівців при налаштуванні аналітики використовують Google Tag Manager, всередині якого підключають теги лічильників Google Analytics, Яндекс Метрики, встановлюють пікселі для збору аудиторій Facebook і ВКонтакте. У зв’язку з блокуванням вищеназваних сервісів є побоювання, що включений тег буде гальмувати роботу сайту. Для цього рекомендуємо відключити тригер (правило), при якому буде спрацьовувати тег Метрики і пікселя ВКонтакте:

  У підсумку, тег повинен залишитися «порожнім», без відповідає за нього тригера:

  3. встановлений віджет ВКонтакте на сайті.

  На багатьох сайтах, особливо новинних і освітніх, встановлені віджети Facebook та ВКонтакте, які всередині кадру виводять сторінку відповідного співтовариства.

  Наявність віджетів групи ВКонтакте безпосередньо впливає на швидкість завантаження сайту, тому рекомендуємо відключити його у себе. Для цього необхідно вимкнути плагін або видалити відповідний «шматок коду, які відповідають за виведення віджету на інтерфейс сайту

  4. чи використовується на сайті підключення до Open API VK.

  Соціальна мережа ВКонтакте надає широкі можливості для інтеграції зі сторонніми сайтами. В основному, ці можливості представлені вже готовими віджетами. Однак, є ще і Open API, який дозволяє не тільки прийняти користувача, але і виконати будь-який метод, доступний додатків ВКонтакте.

  Виконується таке підключення за допомогою JavaScript файлу, який містить методи Open API

  Якщо ви зіткнулися з проблемою швидкості роботи сайту з-за заблокованих російських сервісів, поділіться своїм досвідом з нами в коментарях.В даному випадку, проблема аналогічна наявності скрипта Метрики в коді сайту. Клієнт відправляє запит на сервер, довго не може довантажити цей скрипт і у відповідь отримує 404 помилки. Тому також рекомендуємо видалити даний скрипт зі свого сайту, щоб уникнути проблеми зі швидкістю завантаження.

  За матеріалами AMP