Навіть з хорошими роутера виникають проблеми — вони начебто справні, але сигнал від них пропадає, а швидкість з’єднання з інтернетом падає. Вся справа в інтерференції — перетині хвиль від вашого роутера з хвилями роутерів, встановлених у сусідів. З роутерами, працюючими на частоті 5 ГГц, такими проблеми виникають рідко, а з тими, в яких передбачена передача даних тільки на частотах близько 2,4 ГГц, постійно.

Справа в тому, що кожен роутер працює на одному з 14 доступних каналів. Ширина кожного з них становить 20 МГц, а крок від одного каналу до іншого — всього 5 МГц. Це означає, що сигнал вашого роутера може перетинатися з сигналами десятків інших випромінювачів. Природно, це впливає на швидкість і стабільність зв’язку.
Саме оптимальне рішення проблеми — купити більш досконалий роутер, який працює на 5 ГГц, але можна спробувати вирішити проблему з меншими витратами — вибрати найменш зайнятий канал.
Як це зробити?
1. Увімкніть комп’ютер, запустіть браузер і перейдіть до налаштувань роутера. Адреса, на яку потрібно перейти, повинен бути зазначений в документації до нього. Там же можна знайти логін і пароль. Налаштування більшості роутерів доступні за локальним адресу 192.168.0.1, логін — admin, а пароль — admin або password.
2. У налаштуваннях знайдіть опцію, що дозволяє змінювати канал зв’язку. У різних роутерів ця опція захована в різних місцях, годині всього в пункті меню з назвою Wireless Settings. Тут ви побачите, на якому каналі працює ваш роутер.
Здавалося б, мій комп’ютер кращий паблік, на першому і останньому каналі має бути менше всього інтерференції, оскільки інші роутери взаємодіють з ним лише з одного боку, а не з двох, але на ділі це може виявитися не так, тому важливо дізнатися, який діапазон максимально вільний.
3. Встановіть на смартфон або планшет додаток зі сканером сигналів Wi-Fi, наприклад, Wifi Analyzer.
4. Запустіть цей додаток і подивіться, які роутери перебивають ваш канал, а також підберіть діапазон, в якому рівень випромінювання Wi-Fi менше всього.
5. Перейдіть до налаштувань роутера, виберіть бажаний канал і перезавантажте роутер.
Тепер можна знову запустити аналізатор мереж Wi-Fi на смартфоні або планшеті і упевнитися, що сигналом роутера не заважають інші пристрої. Після цього зв’язок повинна стати більш стійкою, ніж раніше.