Періодично необхідно проводити чищення комп’ютера не тільки від пилу, але і від всіляких тимчасових файлів, порожніх папок і непотрібних об’єктів. В іншому випадку він почне гальмувати і продуктивність впаде. Щоб правильно провести чистку (оптимізацію) комп’ютера необхідно дотримуватися певного плану:

1. Видалення пилу з системного блоку або системи охолодження ноутбука — якщо Ви не знаєте як розкрутити і почистити від пилу і замінити термопасту, радимо звернутися до професіоналів і викликати додому комп’ютерного майстра.

2. Перевірка комп’ютера антивірусною програмою на наявність шкідливого ПЗ.

3. Проведення дефрагментації.

4. Програмна чищення комп’ютера.

5. Видалення тимчасових файлів, порожніх папок.

Чищення комп’ютера від пилу

Багато користувачів встановлюють системний блок в призначену для нього нішу комп’ютерного столу, що погіршує циркуляцію повітря, з-за чого відбувається перегрів. Крім цього, всередині блоку скупчується велика кількість пилу, яка також призводить до надмірного нагрівання складових комп’ютера. Якщо системний блок перегрівається, включається троттолин. Це спеціальна система, яка при спрацьовуванні змінює роботу комп’ютера. При цьому зменшується кількість завдань, які можуть проводитися одночасно. Іноді при дуже ємкий процесі відбувається включення цієї системи, і додаток починає виснути.
Щоб подібного не відбувалося, необхідно періодично проводити наступні дії:
1. У літній час рекомендується встановлювати системний блок на відкритій площі приміщення. Це допоможе створити умови для хорошої
циркуляції повітря.
2. Також необхідно проводити чистку системника з періодичністю раз на місяць. При необхідності слід це робити частіше.
3. Не рекомендується класти на системний блок які-небудь речі. Це також може сприяти перегріву.
4. Очищення слід виконувати щіткою з натуральним ворсом. Також можна застосовувати пилосос.

Сканування комп’ютера на віруси.

Якщо комп’ютер почав повільно працювати, його слід перевірити гарною антивірусної програмою. Для цього відмінно підійде наступні утиліти:

  • AdwCleaner

  • ESET Online Scanner

  • Dr.Web CureIt

    Якщо вірусів дуже багато, бажано пройтися усіма вище перерахованими антивірусними утилітами і в безпечному режимі Windows.

Вони відмінно поєднується з іншими антивірусниками, але володіє деякими перевагами. В інтернеті можна легко знайти свіжу версію програми, яка оновлюється щогодини, що збільшує їх ефективність.
Ці антивірусні програми досить легкі в обігу. На перевірку може знадобитися кілька годин, це залежить від об’єму жорсткого
диска. Після цього необхідно видалити віруси та шкідливе ПЗ, полікувати деякі програми. Потім потрібно перезавантажити комп’ютер.

Дефрагментація і оптимізація.

Дуже корисною може бути дефрагментація дисків. Для цього в операційній системі встановлена спеціальна програма «Дефрагментація
диска». Для цього необхідно перейти в «Мій комп’ютер» і клацнути ПКМ диска, який потрібно почистити. Потім слід вибрати пункт
«Властивості», в якому слід перейти в розділ «Сервіс». У вікні необхідно натиснути на «Виконати дефрагментацію».

Але ми рекомендуємо використовувати програму Auslogics Disk Defrag Free і запустити не тільки дефрагментаци, а учительше дефрагментацію і оптимізацію.

Що потрібно знати про дефрагментації:
— виконувати дефрагментацію слід з періодичністю один раз на місяць;
— цей процес підвищує продуктивність комп’ютера і збільшує
термін експлуатації жорсткого диска;
— починаючи дефрагментацію, слід перевірити диск на наявність небезпечних файлів;
— цей процес може зайняти тривалий час;
— не рекомендується використовувати ПК, проводячи дефрагментацію.
— ні в якому разі не використовувати дефрогметацию якщо у Вас SSD диск.

Чистка комп’ютера програмним способом

Після перерахованих вище процесів рекомендується провести програмну чистку. Для цього слід знайти спеціальну програму, яка зможе виконати чистку реєстру, видалити непотрібні файли і утиліти. Деякі програми дозволяють здійснювати чистку автоматично при запуску комп’ютера. Найоптимальніша це звичайно AusLogics BoostSpeed, але вона платна. З безкоштовних аналогів, радимо використовувати CCleaner.

Для підтримки комп’ютера в робочому стані, необхідно поєднувати механічну і програмну чищення.