Клавіатуру Вашого комп’ютера чистити треба обов’язково – це потрібно і Вам, і комп’ютера. Вам, щоб не зловити якогось мікроба, а клавіатурі, щоб безвідмовно і довго служила господарю.

Поверхнева чистка

Поверхневу чищення від пилу і крихт достатньо проводити раз на місяць. Просто переверніть і трохи потрусити клавіатуру і деяка бруд випаде. Те, що застрягло між клавішами, можна вичистити маленькою щіточкою або пензликом для малювання.

Почистити важкодоступні місця можна за допомогою спеціального USB-пилососа для клавіатури або балончиків зі стисненим повітрям, які продаються у відділах чистячих засобів магазинах цифрової та побутової техніки. Можна користуватися і феном, але дуже обережно — сміття може забитися глибше.

Клавіатуру продувати можна тільки холодним повітрям.

Для очищення клавіш від жиру знадобляться паперові серветки або мікрофібра, але ніколи не можна користуватися мокрими ганчірочками – волога для клавіатури – загроза поломки. Виняток — спеціальні вологі серветки для комп’ютера.

Глибока чистка

Генеральне прибирання клавіатури робиться раз в квартал. Для цього потрібно розбирати і вимити клавіатуру.

Спосіб 1. Стандартний

Цей спосіб підійде також для чищення вбудованої клавіатури ноутбука.

Щоб зняти клавіші, треба їх засувки відтягнути скріпкою, плоскою викруткою або ножем з бічного ребра клавіші. Робити це треба дуже акуратно, щоб не пошкодити тонкий пластик.

Глубокая чистка клавиатуры

Особливо будьте обережними з довгими клавішами (Shift, Enter і пробіл). Зняти і повернути на місце їх складніше, так як вони закріплені металевими затискачами. Їх краще не чіпати, тим більше на деяких ноутбуках ця можливість не передбачена.

Просто почистіть місце кріплення фланелевою тканиною, вологою серветкою або паперовим рушником. Можна продути клавіатуру з внутрішньої сторони балончиком зі стисненим повітрям або холодним феном.

Перш ніж розбирати клавіатуру, сфотографуйте її.

Промийте клавіші водою, мильним розчином або антисептиком. Зручно скласти кнопки в чистий полотняний мішечок, зав’язавши його, залишити в миючому засобі, а потім промити під проточною водою.

Клавіші висушити, можна скористатися феном, але не гарячим.

Складання починайте з великих клавіш, дотримуйтеся розташування у відповідності з фотографією.

Спосіб 2. Повна розбирання

Починати треба з фото клавіатури. Переверніть її і відкрутіть шурупи. Розкрийте пристрій і покладіть обидві половини на стіл внутрішньою стороною вгору.

Полная разборка клавиатурыПолная разборка клавиатуры

Нижню частину можна чистити не треба.

Обережно видавіть клавіші назовні. Акуратніше з великими клавішами — вони можуть бути додатково закріплені металевими штифтами. Клавішу Enter не знімайте – у неї складне кріплення.

Аккуратно выдавите клавиши наружу. Обратите внимание на пробел и Shift, которые могут быть дополнительно закреплены металлическими штифтами. Клавишу Enter не снимайте: обычно у неё очень сложное крепление, поэтому поставить её обратно будет очень сложно.Аккуратно выдавите клавиши наружу. Обратите внимание на пробел и Shift, которые могут быть дополнительно закреплены металлическими штифтами. Клавишу Enter не снимайте: обычно у неё очень сложное крепление, поэтому поставить её обратно будет очень сложно.

Складіть клавіші в мисочку або друшляк, промийте під проточною водою або залиште на час в дезінфікуючому розчині. Якщо пластик сильно забруднений, почистіть його м’якою зубною щіткою. Потім просушіть.

Сполосніть верхню частину клавіатури під проточною водою, видаляючи зубною щіткою бруд, особливо в куточках і місцях з’єднання. Потім просушіть.

Сполосните верхнюю часть клавиатуры под проточной водой, удаляя зубной щёткой загрязнения, особенно в уголках и местах соединения. Затем дайте ей высохнуть.Сполосните верхнюю часть клавиатуры под проточной водой, удаляя зубной щёткой загрязнения, особенно в уголках и местах соединения. Затем дайте ей высохнуть.

За фото поверніть клавіші в початкове положення. При натисканні повинен пролунати клацання, що означає кнопка щільно закріпилася.

З’єднайте верхню і нижню частини клавіатури, закрутіть гвинти.

Підключіть пристрій до комп’ютера і переконайтеся, що всі клавіші працюють.

Спосіб 3. Чистка після пролитої рідини

Клавіатуру, на яку пролилася будь-яка рідина, відразу ж переверніть і гарненько струсіть. Протріть сухою ганчіркою.

Дайте клавіатурі до кінця просохнути. Якщо на наступний день частина клавіш залипає або не працює, почистити клавіатуру одним із запропонованих вище способом.