как подключить монитор к ноутубкуМожливості сучасних відеокарт дозволяють без проблем використовувати два і більше монітора для забезпечення повноцінної роботи або просто для зручності. Підключення другого екрану особливо актуально в таких сферах, як економіка, фінанси, розробка ПЗ. Якщо користувач вирішив використовувати два екрани одночасно, потрібно чітко уявляти собі, як підключити монітор до ноутбука для повноцінної роботи. І хоча це питання відносно нескладний, в ньому є певні нюанси, які значною мірою впливають на правильність підключення, чіткість зображення і т. д.

Типи роз’ємів (інтерфейсів)

На даний момент найбільш популярними інтерфейсами, які використовуються для підключення додаткового дисплею є HDMI, VGA, DVI.

Практично вся сучасна техніка оснащена роз’ємами HDMI, включаючи і телевізори (іноді на ноутбуках замість HDMI використовується VGA інтерфейс). Якщо цей роз’єм є процес з’єднання не викличе ніяких труднощів, досить з’єднати ці два пристрої за допомогою HDMI кабелю.

При виборі HDMI кабелю необхідно чітко знати, яка саме різновид інтерфейсу присутня у вас: Standart, Mini Micro. І вже виходячи від цього параметра необхідно придбати відповідний кабель.

Більш застарілим інтерфейсом є VGA (деякі користувачі, а також виробники можуть позначати його, як D-Sub). За твердженнями фахівців, цей тип вже віджив своє і невдовзі він не буде ніде застосовуватися. При цьому, на даний момент дуже багато техніки забезпечені даним типом роз’єму, тому, ще кілька років він буде використовуватися. Навіть на нових моделях відеокарт цей роз’єм присутній.

DVI роз’єм не встановлюється в ноутбуках, але його досить часто вбудовують в відеокарти, монітори, телевізори. І якщо у вас на одному пристрої варто DVI роз’єм, а на іншому VGA або HDMI, у цьому випадку користувачеві необхідно купити перехідник, який допоможе зв’язати два пристрої. Єдине, на що варто звернути увагу при покупці перехідника – тип DVI роз’єми (на даний момент існує три типи DVI-A, DVI-I, DVI-H).

Вибір кабелів і перехідників

Перед тим, як купувати кабель або перехідник, необхідно ретельно вивчити пристрої, що підключаються: які інтерфейси є на ноутбуці.

Розглянемо приватну ситуацію з певним ноутбуком, коли на першому пристрої є тільки HDMI роз’єм, а на другому DVI і VGA.

Для підключення цих пристроїв, потрібно придбати HDMI кабель, а також перехідник HDMI – DVI. Хоча на ринку можна відшукати кабелі з безпосередніми роз’ємами DVI на одному кінці і HDMI на іншому кінці шнура.

Будь-яку пару пристроїв можна з’єднати навіть при наявності абсолютно різних інтерфейсів, потрібно тільки правильно підібрати кабель і перехідник.
Якщо у вас є на обох пристроях HDMI роз’єм, достатньо придбати лише кабель з цим інтерфейсом.

І хоч процес підключення тут нескладний, необхідно пам’ятати про важливому аспекті: при підключенні пристроїв, їх необхідно виключити, що дуже часто користувачі не роблять. Це допоможе уникнути можливих проблем з виходом з ладу тієї чи іншої деталі, які встановлені на пристроях.
Після того, як додатковий екран і комп’ютер був підключений, включіть обидва пристрої, і ви побачите, що на обох екранах у вас з’являється робочий стіл.

Параметри підключеного монітора

Другий екран можна налаштувати по-різному: відображати повністю ідентичну картинку з основним монітором або ж зробити його автономним і запускати інші завдання.

Для налаштування зображення, клікніть на робочому столі правою кнопкою миші і виберіть рядок «Параметри екрану».

У ноутбуці це можна зробити шляхом натискання клавіш Fn+F8.

Далі Ви можете вибрати один з чотирьох варіантів відображення:

  • «Тільки один екран комп’ютера» (в цьому випадку додатковий екран буде відключений. Цей пункт використовують у тому випадку, якщо на даний момент другий не потрібно використовувати, тим самим буде проводитися економія енергії і ресурсів комп’ютера).
  • «Повторюється» (на обох екранах буде відображатися одне і те ж зображення).
  • «Розширити» (цей пункт дозволяє виконувати на комп’ютері відразу кілька завдань, як-ніби ви використовуєте одночасно два комп’ютера. Наприклад, на одному екрані ви можете запустити фільм, а на другому продовжувати працювати)
  • «Тільки другий екран» (при виборі даного пункту, основний монітор буде відключений. Цей пункт актуальний при підключенні другого екрану для того, щоб відображення було на екрані з великою діагоналлю).