З звичайною версією Windows 10 цілком можливо зробити термінальний сервер, і тоді до звичайного комп’ютера зможуть підключатися декілька користувачів по rdp і одночасно працювати. Робота декількох користувачів з файловою базою 1С зараз популярна.

Введення

Спосіб, як зробити термінальний сервер з Windows 7, вже відомий. Популярність нової операційної системи Windows 10 постійно зростає, а значить, її треба освоювати і переносити в неї звичний функціонал.
Корисно і актуально зробити зі звичайної Window 10 термінальний сервер. Ця функція для роботи у файловій 1С декількох осіб одночасно використовувалася і раніше. Для невеликого колективу це доцільніше, ніж купувати повноцінний сервер і серверну ОС.

Перетворюємо Windows 10 сервер терміналів

Є сенс використовувати звичний засіб, яке добре себе зарекомендувало в Windows 7 — RDP Wrapper Library by Stas’M. Скачивайте останню версію. Я на всяк випадок скопіював — RDPWrap
Архів складається з декількох файлів:

RDPWInst.exe Установка/видалення RDP Wrapper Library
RDPCheck.exe Local RDP Checker (c його допомогою можна перевірити роботу RDP)
RDPConf.exe Налаштування RDP Wrapper
install.bat Швидко-батник для установки
uninstall.bat Швидко-батник для видалення
update.bat Швидко-батник для оновлення

Налаштування термінального сервера зробимо на такій системі:

Настройку терминального сервера произведем на такой системе

Завантажте архів і розпакуйте його в папку. Потім запустіть командний рядок з правами адміністратора. Щоб це зробити, натисніть Пуск -> Всі програми:

Загрузите архив и распакуйте его в папку. Затем запустите командную строку с правами администратора. Чтобы это сделать, нажмите Пуск -> Все приложенияЗагрузите архив и распакуйте его в папку. Затем запустите командную строку с правами администратора. Чтобы это сделать, нажмите Пуск -> Все приложения

Знаходимо в самому низу розділ «Службові — Windows», а в ньому додаток «Командний рядок», запускаємо від імені адміністратора:

Находим в самом низу раздел «Служебные — Windows», а в нем приложение «Командная строка», запускаем ее от имени администратораНаходим в самом низу раздел «Служебные — Windows», а в нем приложение «Командная строка», запускаем ее от имени администратора

У командному рядку переходимо в папку з розпакованої програмою з допомогою команди cd і запускаємо файл install.bat:

В командной строке переходим в папку с распакованной программой с помощью команды cd и запускаем файл install.batВ командной строке переходим в папку с распакованной программой с помощью команды cd и запускаем файл install.batЯкщо установка успішна, побачите інформацію:

Если установка успешна, увидите информациюЕсли установка успешна, увидите информацию

Тепер можна створювати нових користувачів, додавати їх в групу «Користувачі віддаленого робочого столу» і перевіряти, як система працює.

Теперь можно создавать новых пользователей, добавлять их в группу «Пользователи удаленного рабочего стола» и проверять, как система работаетТеперь можно создавать новых пользователей, добавлять их в группу «Пользователи удаленного рабочего стола» и проверять, как система работает

Таким чином, у нас вийшов своєрідний сервер терміналів на ОС Windows 10. Систему можна використовувати для вирішення прикладних завдань.

Якщо не працює термінальний доступ, то спробуйте запустити в консолі файл update.bat Він завантажить останні зміни програми з сайту розробника. Таке може виникнути після чергового оновлення Windows 10.

Висновок

Швидше за все, таке використання Windows 10 порушує ліцензійну угоду. Важко сказати, яким це регламентується пунктом, але, напевно, щось у ліцензійній угоді є, адже подібне було ще з часів XP. Особливо будьте уважні, якщо будете налаштовувати систему в компанії, яка стежить за ліцензійною чистотою.

Так само читайте статтю як налаштувати підключення до сервера через удавленный робочий стіл на комп’ютері клинском