Зараз вже розроблено багато способів для резервного копіювання (англ. backup copy) інформації, але не всі знають, що систему резервного копіювання даних можна виконати і за допомогою звичайного архіватора, наприклад, такого як WinRAR, а штатний «Планувальник завдань» Windows допоможе цей процес автоматизувати.

Налаштування резервного копіювання за допомогою WinRAR на хмарний сервер для цього виберемо папку для зберігання файлів, наприклад, D:\ITHelpBlog. Копію вмісту цього каталогу ми і будемо далі архівувати; Для початку, створюємо папку «backup». Якщо Ви хочете зберігати резервні копії в хмарному сховищі MEGA (безкоштовно надає 50 Гб для зберігання даних), то шлях за замовчуванням C:\Users\Имя_Пользователя_заменить_на_свое\MEGA\backup в нашому прикладі він відрізняється від стандартного: D:\MEGA\backup\). Можна зберегти і на флешці (E:\backup); На робочому столі створимо ярлик програми ВинРАР: відкриваємо C:\Program Files\WinRAR\ → клік правою кнопкою миші (ПКМ) WinRAR.exe → у контекстному меню провідника тиснемо «Відправити» → Робочий стіл (створити ярлик);

ПКМ по ярлику ВинРАРа на робочому столі → Властивості → доповнюємо полі «Об’єкт» наступною конструкцією: a -ag -r -u -rr8 -y D:\MEGA\backup\rar D:\ITHelpBlog*.* Застосувати → «ОК». a – це команда додає файли в архів; -ag – додає до імені дату створення архіву; -r – ключ, який задає архівацію всіх папок, вкладених у вихідний каталог; -u – задає режим оновлення; -rr8 – ключ, який генерує службові записи, необхідні для відновлення (довжина запису 8 секторів); -у – визначає автоматичне підтвердження всіх запитів, що виникають в ході роботи; D:\MEGA\backup\rar – тут буде зберігатися копія всього вмісту папки D:\ITHelpBlog при цьому архів з ім’ям backup.rar буде створюватися автоматично; D:\ITHelpBlog – власне архивируемая папка; *.* – поєднання цих символів символів визначає, що архівуються всі файли, що мають будь-які імена та розширення; Тому, якщо, приміром, резервні копії будемо зберігати на флешці або знімному диску, то конструкція прийме вже інший вигляд: a -ag -r -u -rr8 -y E:\backup\backup.rar D:\ITHelpBlog*.* і так далі, тобто шляху, прописані в нашому прикладі під пунктами 7 і 8 у кожного будуть свої!!! Для зручності, ярлик програми можна перейменувати, наприклад, в «Резервне копіювання», тоді, натискаючи на створений нами ярлик WinRAR з особливими параметрами, ми будемо кожен раз ініціювати створення резервної копії вручну.

Як цей процес автоматизувати. Настройка параметрів автоматичного копіювання за розкладом Відкриваємо планувальник: Панель керування → Система і безпека → Адміністрування → Розклад виконання завдань; Створити просту задачу; Ім’я, наприклад, «Резервне копіювання» → «Далі»; Встановлюємо тригер – коли ви хочете запускати завдання (щодня, щотижня і т. д) → «Далі»; Визначаємо час запуску; Запускаємо завдання; У полі «Програма або сценарій» вводимо шлях: C:\Program Files\WinRAR\WinRAR.exe обов’язково в лапках (як на скріншоті), а в полі «Додати аргументи» поміщаємо нашу конструкцію: a -ag -r -u -rr8 -y D:\MEGA\backup\backup.rar D:\ITHelpBlog*.* Натискаємо «Готово». Процес завершено — тепер в заданий час резервні копії вибраної папки будуть автоматично створюватися на знімному носії (флешки) або в хмарі. За аналогією, можна налаштувати і автоматизувати та інші операції за допомогою WinRar (детальна інформація доступна в меню програми: Довідка → Зміст → Режим командного рядка). Останню версію архіватора WinRAR російською мовою для Windows (32 і 64-біт) можна завантажити на офіційному сайті.

Так само Ми можемо видалена налаштувати резервне копіювання даних або виїхати в офіс або на будинок клієнту з Києва і все налаштувати прямо у нього. Докладно про нашу послугу «Налаштування резервування баз даних» можна дізнатися у нас на сайті www.install.co.ua або за телефоном +38(050)601-21-81; +38(093)68-22-898; +38(098)68-22-898.