WSJ: Власти Китая уже приступили к сворачиванию деятельности майнеров. На страну приходится 80% майнинговых мощностей мира

Ні для кого не секрет, що на Китай припадає левова частка майнинговых потужностей світу (близько 80%, за останніми оцінками) і буквально минулого тижня Reuters повідомив про ініціативу Народного банку Китаю щодо обмеження обсягів електроенергії, що витрачається на майнінг криптовалют. Тепер видання The Wall Street Journal підтверджує ці дані.

За даними джерел, міжвідомча робоча група з вивчення фінансових ризиків в інтернеті під керівництвом центрального банку Китаю випустила відповідну директиву, що передбачає поступове згортання роботи майнер в Китаї. Більш того, за інформацією видання, регіональні влади вже приступили до виконання приписи, незважаючи на те, що конкретних строків припинення роботи майнер в листі не було.

Засновник великого майнингового пулу F2Pool, на який припадає 9% вироблених за останній місяць биткоинов, підтвердив існування цих самих директив від місцевої влади.

На думку експертів, одночасне відключення розташованих в Китаї потужностей малоймовірно — в тому числі тому, що Китай закручує гайки у сфері обігу биткоинов протягом місяців, і багато майнеры вже могли перевезти звідти обладнання.

У той же час співробітник американської компанії Chainalysis, яка розробляє проти використання криптовалют у відмиванні грошей, зазначає, що в разі швидкого відключення китайських майнер на стабілізацію системи биткоина можуть піти тижні й місяці.

Майнеры виробляють биткоины шляхом вирішення складних математичних завдань на потужному комп’ютерному обладнанні. У Китаї їх «ферми» розташовуються в основному в малонаселених окраїнних районах з недорогим електрикою і прохолодним кліматом. Як зазначає газета, 80% потужності, витраченої на створення биткоинов за останні 30 днів, припадає на Китай.

Джерело: The Wall Street Journal і meduza