Windows Defender в Windows 10 будет удалять лжеантивирусы и оптимизаторы

Вбудоване в операційну систему Windows 10 антивірусне ПЗ Windows Defender отримає в наступному місяці важливу нову функцію. Як заявила корпорація Microsoft, антивірус почне видаляти, яке містить примусові повідомлення або вводить в оману контент, стимулюючий користувача заплатити за додаткові послуги або виконання додаткових дій.

Таке зазвичай відоме як лжеантивирус. Зазвичай його можна виявити в різних додатках для чищення реєстру Windows або прискорення роботи системи. Як відзначають в Microsoft, фіксується збільшення кількості безкоштовних додатків, які сканують комп’ютер і знаходять на ньому різні помилки. При цьому виводяться тривожні повідомлення, які спонукають користувача придбати платну версію цього ж версію програми. Як правило, такі платні додатки називаються оптимізаторами або чистильниками, вони нібито усувають проблеми, виявлені безкоштовними версіями.

Microsoft називає такі додатки «проблематичними» для звичайних користувачів Windows, тому Windows Defender почне визначати їх як «небажані програми» і видаляти з комп’ютерів. Це нововведення буде додано в Windows Defender з 1 березня. Розробники зможуть перевірити свої додатки на порталі Windows Defender.

Джерело: The Verge