В оновленій версії операційної системи Windows 10, яка на поточний момент фігурує під кодовою назвою Redstone 5, буде додана нова редакція Lean edition. Це спеціальна версія ОС, створена для пристроїв з невеликим обсягом накопичувача.

За даними обізнаних джерел, Microsoft дозволить OEM виробникам встановлювати таку версію на бюджетні ноутбуки та планшети, оснащені вбудованим сховищем ємністю 16 ГБ. При цьому такі пристрої будуть отримувати оновлення Windows.

В останній публічно доступною тестовій збірці Windows 10 (17650) вже є можливість встановити версію Lean edition. На поточний момент встановлення забирає приблизно на 2 ГБ менше ємності накопичувача порівняно з редакцією Pro. Знизити вимоги до наявного дискового простору вдалося завдяки видаленню з дистрибутива ОС тих компонентів, які зазвичай не використовуються на бюджетних пристроях, наприклад, Internet Explorer та інші класичні настільні додатки. У прагненні пустити під ніж як можна більше непотрібних компонентів Microsoft навіть видалила «Редактор реєстру».

Велика кількість пристроїв з сховищем ємністю 16 ГБ досить проблематично оновити до останньої версії Windows 10. Крім встановленою ОС на диску є завантажені програми, дані, файли мультимедіа, які перешкоджають отриманню вільного простору, необхідного для коректної роботи Windows Update.

Передбачається, що Microsoft поділиться додатковими відомостями про версії (17650) Lean edition під час проведення конференції для розробників Build, яка запланована на початок травня.

Джерело: The Verge