WebMoney конвертирует деньги с кошельков WMU в WMZ, но нужно подождать 3 года

Платіжна система WebMoneyTransfer взяла на себе зобов’язання зберегти грошові кошти українських користувачів, які зависли на гаманцях WMU після введення санкцій РНБО щодо компанії WebMoney.UA.

Нагадаємо, на початку травня 2018 року РНБО ввів нові санкції щодо низки компаній, перелік яких також потрапила WebMoney.UA. Санкціями передбачається блокування активів компанії, обмеження торговельних операцій, запобігання виведення капіталів з України, призупинення виконання економічних і фінансових зобов’язань, обмеження або призупинення ліцензій та інших дозволів, а також блокування провайдерами доступу до сайтів компанії і її піддоменах. Термін дії санкцій три роки. Після цього НБУ скасував реєстрацію внутрішньодержавної системи розрахунків WebMoney.UA. Таким чином, стало неможливо здійснювати банківські операції в Україні при розрахунках за українські титульні знаки системи WebMoney — WMU. Як відзначають в компанії WebMoney.UA на рахунках залишилися заблоковані кошти 4 млн користувачів системи.

У сформованій ситуації неможливо забезпечити обмін, введення і виведення WMU за українську гривню. Гарант системи в Україні, WebMoney.UA, звернувся за допомогою до власника технології WebMoney – міжнародній системі розрахунків WebMoneyTransfer (з керуючою компанією в ЄС). У свою чергу, WebMoneyTransfer прийняла рішення конвертувати титульні знаки WMU з «заморожених» гаманців на титульні знаки WMZ за курсом НБУ гривні до долара США. Але цей обмін буде здійснено не на дату прийняття санкцій або оприлюднення переліку компаній, що потрапили під санкції, а станом на очікувану дату скасування санкцій – через 3 роки. Про це йдеться в електронному листі, який WebMoneyTransfer розіслала українським користувачам WebMoney.

«…міжнародна система WebmoneyTransfer цим повідомленням зобов’язується за свій рахунок не пізніше 24 травня 2021 року забезпечити обмін титульних знаків WMU на титульні знаки WMZ за курсом гривні до долара USD, який буде встановлений НБУ на цю дату. Враховуйте цю нашу гарантію, будь ласка, коли оцінюєте курс обміну WMU щодо інших типів титульних знаків», — наголошується в повідомленні.

У той же час компанія повідомляє, що міжнародна система WebMoneyTransfer продовжувати повноцінне обслуговування українських користувачів за всіма типами гаманців, крім гривні. Обмін на українську гривню буде відновлено негайно після скасування санкцій. Разом з тим, WebMoneyTransfer не виключає, що санкції можуть бути або не відмінені, або продовжені після зазначеного 3-річного терміну.

джерело: itc.ua