Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України ухвалив рішення про запровадження спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо Росії. Відповідне рішення було прийнято на початку травня, а потім набула чинності подписаниемуказа президента України. У новий санкційний список потрапила електронна платіжна система WebMoney. Примітно, що під блокування потрапила не тільки система WebMoney.ru, зареєстрована в РФ, але також британська WebMoney Europe Ltd і українська WebMoney.ua, яка має ліцензію НБУ і право працювати в Україні.

Санкції передбачають блокування активів компанії, обмеження торговельних операцій, запобігання виведення капіталів з України, призупинення виконання економічних і фінансових зобов’язань, обмеження або призупинення ліцензій та інших дозволів, а також блокування провайдерами доступу до сайтів компанії і її субдоменам. Санкції вводяться строком на 3 роки.

Додамо, раніше в 2016 році НБУ заборонив банкам використовувати WebMoney, оскільки дана платіжна система не має ліцензії регулятора. Зазначалося, що заборона не стосується системи розрахунків WebMoney.UA, зареєстрованої в червні 2015 року.

«Необхідно чітко розрізняти українську внутрішньодержавну систему розрахунків WebMoney.UA і технологію WebMoney, власником якої є міжнародна система розрахунків WM Transfer Ltd з керуючою компанією в Євросоюзі. Єдине, що нас певним чином об’єднує – це використання технології під єдиним брендом», — пояснив директор з комунікацій WebMoney.UA Ростислав Троценко.

Джерело: AIN