Раніше ми вже розміщували докладну статтю, що таке інтернет 4-го покоління (4G) в чому полягає різниця між 4G, 4,5 G і LTE.
Також ми розбиралися як підібрати USB модем для роботи з 4G і Wi-Fi або як його ще називають myWiFi модем з можливістю роздавати інтернет на кілька пристроїв одночасно, детальніше про виборі модему читайте тут.

Тарифи

Найголовніше — тарифи на момент запуску не змінилися. Ціни на 4G будуть такими ж, як і на 3G. Принаймні, поки що.

Міста

Оператори запустили 4G відразу по всій Україні. Технологія доступна вже, як мінімум, в найбільших містах.

  • «Київстар»: Київ, Дніпро, Одеса, Львів, Харків, Тернопіль, Вінниця, Ужгород, Хмельницький, на курортах і пунктах перетину кордонів. Повний список можна подивитися тут.
  • Vodafone: Київ, Дніпро, Харків, Львів, Одеса, Івано-Франківськ, Чернівці та інші міста. Повний список можна подивитися тут.
  • lifecell: всі обласні центри (крім Луганська і Донецька), Краматорськ, Сєвєродонецьк. Повний список можна подивитися тут.

Швидкості

Якщо коротко — згідно з відгуками абонентів, швидкість 4G на порядок вище 3G. Сторінки відкриваються миттєво, а програми та ігри завантажуються значно швидше. Показники сильно відрізняється в залежності від оператора та міста. Судячи з відгуків абонентів в соцмережах, швидкість завантаження варіюється від близько 20 Мбіт/с до 40 Мбіт/с, а завантаження — від 40 Мбіт/с до 80 Мбіт/с.

Підтримка 4G

Щоб почати користуватися 4G, потрібно перевірити, чи підтримує смартфон і SIM-карта 4G. Якщо телефон не підтримує технологію, то доведеться купити новий. У випадку ж з картою, можна поміняти її в будь-якому салоні всіх трьох операторів. Ось що потрібно зробити, щоб перевірити це:

  • «Київстар»: відправити USSD-запит *245*4# для перевірки карти і *245*5# — перевірки смартфона. Обміняти «сімку» можна в будь-якому салоні безкоштовно.
  • Vodafone: відправити виклик на номер *222# для перевірки смартфона і карти. Обмін SIM — безкоштовний.
  • lifecell: відправити USSD-запит *455#, зателефонувати за номером 5433 в колл-центр, або подивитися в додатку «Мій lifecell», попередньо відновивши його. Вартість обміну «сімки» — 30 грн (до 30.04.2018 — безкоштовно), при цьому абоненту нараховується 1 ГБ мобільного інтернету.

4G, 4.5 G, LTE

Нова інтернет-зв’язок у всіх називається по різному. «Київстар» і Vodafone називають її 4G, lifecell — 4.5 G, також можна зустріти назву LTE. Варто розуміти, що незважаючи на відмінності у назві у lifecell, всі оператори запустили однакову технологію. Вона називається 4G або LTE Advanced. Застосовувати назву до технології LTE в Україні некоректно (вона передбачає менші швидкості), але це вже скоріше формальності.

Інші нюанси

  • У багатьох смартфонах з двома картами зв’язку 4G підтримує тільки перший слот. Варто прояснити цей момент, і якщо це дійсно так, — вставляти картку, на якій потрібна 4G-мережі саме в перший відсік.
  • 4G не садить батарею швидше, ніж 3G.
  • Швидкість 4G також залежить від смартфона, а точніше від його показника CAT. Технологія працює тільки на телефонах з CAT 6 і вище. Чим вище показник, тим краще швидкість. Докладніше про це написано тут.

Джерело: ain.ua