Сьогодні під час засідання Верховної Ради України був прийнятий за основу і в цілому законопроект №7275 , метою якого є зниження тиску на бізнес. За затвердження документа було віддано 312 голосів народних депутатів.

Закон містить ряд пунктів, які дозволяють зберегти працездатність IT-компаній навіть при проведенні обшуків правоохоронними органами. Раніше неодноразово виникали ситуації, коли в результаті вилучення серверів робота компаній повністю блокувалася. Тепер такої ситуації вдасться уникнути. Закон відтепер забороняє вилучення оригіналів фінансових документів, серверів, комп’ютерів і телефонів підприємців при обшуках. Щоб захистити представників компаній від вилучення комп’ютерів, сторону обвинувачення зобов’язують робити копію необхідної інформації без вилучення техніки з залученням спеціаліста. Виготовлені належним чином копії такої інформації прирівнюються до оригіналу, що дозволяє забезпечити їх доказову силу.

Разом з тим, в документі міститься вимога обов’язкового здійснення відеофіксації проведення обшуків, а також розгляду клопотань слідчим суддею. При цьому відеозапис є невід’ємним додатком до протоколу обшуку. Додатково передбачено право сторони захисту самостійно здійснювати відеофіксацію проведення обшуку.

Нарешті, документ забороняє безпідставно відкривати одні і ті ж справи та встановлює відповідальність правоохоронців за неправомірні дії стосовно підприємців.

Джерело: knk.media