Утечка технической документации раскрывает масштабные планы Telegram по запуску блокчейн-системы третьего поколения TON, лишенной недостатков нынешних криптовалют Bitcoin и Ethereum

Ще з кінця минулого року говорили про те, що популярний месенджер Telegram планує запустити власну блокчейн-систему Telegram Open Network (TON) і криптовалюту. На цьому тижні в мережу витекла вся технічна документація (white paper), завдяки чому стали відомі деталі проекту. Документ опублікував ресурс Cryptovest, а сайту TNW вдалося оперативно підтвердити її достовірність.

Еще с конца прошлого года поговаривали о том, что популярный мессенджер Telegram планирует запустить собственную блокчейн-систему Telegram Open Network (TON) и криптовалюту. На этой неделе в сеть утекла вся техническая документация (white paper), благодаря чему стали известны детали проекта. Документ опубликовал ресурс Cryptovest, а сайту TNW удалось оперативно подтвердить ее подлинность.Еще с конца прошлого года поговаривали о том, что популярный мессенджер Telegram планирует запустить собственную блокчейн-систему Telegram Open Network (TON) и криптовалюту. На этой неделе в сеть утекла вся техническая документация (white paper), благодаря чему стали известны детали проекта. Документ опубликовал ресурс Cryptovest, а сайту TNW удалось оперативно подтвердить ее подлинность.

З повною версією документу бажаючі можуть ознайомитися за посиланням. Згідно документації, мережа Telegram Open Network (TON) буде ставитися до систем Blockchain третього покоління. Це означає, що вона запропонує більш широкі можливості масштабування і більш високу швидкість обробки транзакцій, ніж існуючі мережі Bitcoin і Ethereum. Іншими словами, нові блоки будуть генеруватися швидко, що дозволить уникнути черг і транзакційних витрат. Як відомо, саме це є основною проблемою Bitcoin.

Як випливає з документації, Telegram планує залучити $500 млн інвестицій тільки в рамках Pre-ICO (продаж квитків до проведення офіційного ICO). Збір коштів може початися вже в березні цього року.

В числі багатьох інших речей блокчейн-мережа Telegram Open Network і заснована на ній криптовалюта буде використовуватись для мікроплатежів і оплати за різні товари/послуги в месенджері Telegram, абонентська база якого в даний час складає 180 млн чоловік.

Месенджер Telegram, створений засновником соціальної мережі «ВКонтакте» і російським підприємцем Павлом Дуровим, буде не першим сервісом обміну повідомленнями з власної криптовалютой. Раніше плани щодо запуску власної блокчейн-мережі та розміщення токенів KIN анонсувала конкуруюча служба Kik.

Ось як характеризує проект Telegram Open Network профільний ресурс DeCenter:

Такс, що тут у нас: майнінгу не буде, роблять систему гнучкою і розширюваної з величезним запасом, вбудована корекція помилок – загалом, врахували проблеми попередників по повній. Ще торренти і VPN туди прикрутили, мені здається, як тільки Роскомнагляд прочитає цю презентацію – він офигеет, але я не бачу способу ефективного блокування такої системи, адреси можна буде хоч кожні 2 хвилини змінювати, як у Amazon VPN.

В цілому, тут замахнулися на створення децентралізованого інтернету поверх існуючого, відключити який можна буде тільки фізично всі кабелі порізавши.

При цьому, також планується ідентифікувати кожного користувача системи, пропонована процедура KYC-AML припускає що для використання криптокошелька телеграма ви повинні будете дати йому свої паспортні дані. Теоретично ці дані не будуть нікому видаватися, і використовуються тільки на програмному рівні для доказу того, що ви – це ви.

Що стосується вузлів мережі – ті, хто підтримує ноди будуть отримувати комісію за проведені ними операції. При цьому для створення ноди необхідно тримати досить велика кількість монет – загалом, типова POS-схема. Найцікавіше, що якщо у вас є зайвий сервер, але немає монет – ви можете взяти їх у кредит для запуску ноди.

Кажуть що монети GRAM можна використовувати для оплати сервісів TON: WWW, DNS, Proxy. Мабуть в мережі TON можна буде створювати власні веб-сайти, швидше за все розподілені.

Джерело: TNW і TJ