У ході повторного голосування виконавчий комітет JCP (Java Community Process) схвалив прийняття специфікації JSR 376 (Java Platform Module System), в рамках якої розвивалося ключове поліпшення платформи Java 9. JSR 376 відображає зміни, підготовлені в рамках проекту Jigsaw, і пропонує принципово нові для Java кошти розбиття програм JDK на модулі.

Після коригування графіка підготовки Java 9, спроб вирішити спірні питання і перенесення релізу з 27 липня на 21 вересня, 24 учасника комітету висловилися за прийняття JSR 376. Таким чином тепер більше нічого не заважає восени випустити Java 9. Нагадаємо, що спочатку реліз JDK 9 був запланований на 22 вересня 2016 року, а потім перенесено на 23 березня 2017 року, після чого зрушать ще на 4 місяці-до 27 липня 2017 року.

Компанія Red Hat, яка виступала проти модульної архітектури Jigsaw, утрималася при голосуванні, відзначивши позитивний прогрес у досягненні консенуса в співтоваристві. Red Hat продовжує вважати, що Jigsaw може призвести до порушення роботи вже існуючих додатків, розколу екосистеми і фрагментації спільноти, але не має наміру перешкоджати випуску релізу Java 9.

Джерела:

opennet.ru
ITHelpblog.pro