Сьогодні розповімо як повернути мовну панель Windows 7, якщо вона зникає зі свого законного місця. Можна ввімкнути панель штатними засобами операційної системи або через реєстр. Опишемо обидва способи.

Мовна панель являє собою секцію інструментів на робочому столі, яка відображає поточну розкладку клавіатури, діючі мови введення, розпізнавання ручного введення, мови та інші, пов’язані з регіональними параметрами функції. Але саме зручне, що вона робить — це дає можливість швидкого зміни розкладки клавіатури прямо з таскбара.Восстановление языковой панели Windows 7

Багато скажуть, що набагато зручніше перемикати мову вводу за допомогою гарячих клавіш Alt + Shift або Ctrl + Shift, але погодьтеся, перш ніж переходити ви обов’язково подивіться на мовну панель, щоб дізнатися поточну розкладку клавіатури.

На жаль, багато користувачів Windows 7 часто скаржаться на те, що у них пропала мовна панель. Причини чому вона зникає можуть бути різними: буває, що вона ховається користувачем випадково, зникає внаслідок системної помилки «сімки» або її приховує вірус. У будь-якому разі, процес відновлення однаковий. Опишемо два способи включити мовну панель, якщо вона зникла.

Відновлення мовної панелі через панель управління

Відкрийте меню «Пуск» і виберіть «Панель управління». У розділі Годинник, мова та регіон» виберіть «Зміна розкладок клавіатури та інших методів вводу.

Как воостановить языковую панель через панель управленияКак воостановить языковую панель через панель управления

Перед вами з’явиться вікно «Мова і регіональні стандарти». На вкладці «Мови і клавіатури натисніть кнопку «Змінити клавіатуру» і пройдіть на вкладку «Мовна панель».

Воостанавливаем языковую панель с помощью панель управленияВоостанавливаем языковую панель с помощью панель управления

Як бачите, панель не відображається по причині того, що приховано. Для її відображення відзначте пункти «Закріплена в панелі завдань» і «Відображати текстові мітки на мовній панелі» та натисніть «Застосувати» і «ОК».

Після цього вона повинна з’явитися на панелі завдань. Якщо ви все зробили як описано вище, але панель так і не з’явилася, значить потрібно скористатися другим способом.

У разі, якщо мовна панель Віндовс 7 пропала після зараження системи вірусом, може скластися така ситуація, коли ви не можете відкрити налаштування панелі управління стандартним способом. У цьому випадку нам допоможуть наступні аплети панелі управління, які вводяться в рядку пошуку меню «Пуск» (вона відкривається поєднанням клавіш Win + R). Аплети являють собою звичайні библиотеки.dll з розширенням .cpl.

  • аплет intl.cpl відкриває вікно «Мова і регіональні стандарти» (вкладка регіональних параметрів);
  • аплет control intl.cpl,,1 відкриває вікно «Мова і регіональні стандарти» (вкладка мов);
  • аплет control intl.cpl,,2 відкриває вкладку «Мови і клавіатура»;
  • аплет control intl.cpl,,3 відкриває вкладку «Додатково».

Включення мовної панелі через реєстр

Как восстановить языковую панель с помощью реестраКак восстановить языковую панель с помощью реестра

Відкрийте меню « Пуск» і в рядку пошуку введіть команду regedit. Відкриється редактор реєстру:

Пройдіть по наступному шляху і перевірте наявність там строкового параметра CTFMon зі значенням «C:\Windows\system32\ctfmon.exe»

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Востанавливаем в реестре языковую панельВостанавливаем в реестре языковую панель

Якщо цього параметра немає, значить, її необхідно створити. Натисніть правою клавішею миші на ім’я розділу «Run» або на порожньому місці вікна розділу, та виберіть створення строкового параметра.

Назвіть створеному параметру ім’я CTFMon, після чого натисніть на його назві правою кнопкою миші і виберіть «Змінити». У полі «Значення» впишіть наступне:

C:\Windows\system32\ctfmon.exe

как можно в реестре восстановить языковую панелькак можно в реестре восстановить языковую панель

Залишилося застосувати зміни і перезавантажити. Після перезавантаження мовна панель повинна з’явитися на панелі завдань.

Параметри мовної панелі

Раз вже ми заговорили про мовну панель, буде не зайвим сказати пару слів про її налаштування. Панель можна вільно переміщати в будь-яке місце екрану, приховати або згорнути на панель задач (саме в такому стані вона знаходиться за замовчуванням). На фото нижче можна побачити обидва описані варіанти:

Как правильно настроит языковую панельКак правильно настроит языковую панель

Склад кнопок і інших елементів, що відображаються на панелі, залежить від того, які встановлені служби текстового вводу та відзначено чи відображення додаткових значків на панелі завдань. Правим кліком миші можна викликати меню налаштувань для зміни положення на панелі завдань або відобразити панель вертикально, а не горизонтально, як зроблено за замовчуванням.

Все секреты настройки языковой панели Все секреты настройки языковой панели

Якщо ви щось не налаштували так і не знаєте як все повернути назад, скористайтеся пунктом «Відновити».

Ось і все на сьогодні, наостанок, за традицією, відео. Підписуйтесь на наш канал!

Вигляді інструкція — як відновити мовну панель