Viber запустив нову функцію — «спільноти». Це чат-простір, в якому одночасно можуть спілкуватися і обмінюватися контентом до 1 мільярда користувачів. У компанії відзначають, що це унікальна функція — в інших месенджерах число учасників груп, як правило, обмежується сотнями або тисячами.

На відміну від чатів, в спільнотах нові учасники, приєднавшись, відразу отримають доступ до повної історії спільноти. Також у спільнотах відображаються тільки імена користувачів, номери телефонів та інша особиста інформація приховані від інших учасників.

Адміністратори громад отримають можливість модерації та управління чат-просторами. Крім того, власники спільнот зможуть отримувати прибуток, розвиваючи їх. Поки в компанії не повідомляють, про що конкретно йде мова і як буде відбуватися монетизація.

Суперадминистраторы «спільнот» повністю контролюють діяльність інших користувачів співтовариства: можуть додавати нових учасників, надавати їм статус адміністратора або суперадміністратора, блокувати користувачів за некоректне контент, давати дозвіл на участь в обговореннях і право запрошувати нових учасників. Для просування своєї спільноти модератори зможуть зробити його загальнодоступним, активувавши можливість переходу за посиланням, або в будь-який момент відключити цю опцію.

Суперадминистраторы зможуть призначати адміністраторів для допомоги в модерації співтовариства з правом видалення одного або всіх повідомлень, відправлених тим або іншим учасником, а також з правом закріплення обговорюваних повідомлень. Адмінам буде надана можливість розвивати спільноту, додаючи нових учасників і, при необхідності, виключати з нього користувачів.

Бета-тестерами нової функції від Viber стали французький футбольний клуб Olympique de Marseille, компанія Minute Media, що спеціалізується на створенні та розповсюдженні спортивного контенту, і служба цифрового контенту OverDrive.

Нагадаємо, Viber — один з найпопулярніших месенджерів в Україні. У червні 2016 року в ньому зафіксували понад 14 мільйонів українських акаунтів. Цікаво, що Україна є чи не єдиною дивною в світі, в якій Viber залишається найпоширенішим месенджером.

Джерело: ain.ua