У 2017 році в Одесі був запущений сервіс «Підручник.иа», який спочатку замислювався в якості платформи онлайн-підручників для українських шкіл. У сервісі пропонувалася підписка на 600 підручників, які рекомендує Міністерство освіти і науки України. Але з часом команда вирішила створити на основі «Підручник.иа» більш функціональний сервіс – «електронний школу».

Зараз до початкового сервісу додають додаткові функції: календар, щоденник, журнал. За задумом, на виході повинна вийти одна платформа електронної школи, розповідає засновник сервісу Володимир Усов.

«На даний момент до платформи підключено 128 шкіл в Одесі і 33 у Вінниці. Зараз підключаємо Харків і Миколаївську область. Поки в системі працюють тільки електронні підручники, але запрацюють також розклад, щоденник і журнал. Це буде перша платформа, на якій все буде реалізовано в одному інтерфейсі», — говорить він.

Електронний щоденник — це єдиний онлайн-щоденник з оцінками, домашніми завданнями і прив’язкою до підручників, до якого мають доступ вчителі, учні та батьки. Електронний журнал — єдина онлайн-база успішності, до якої мають доступ адміністрація школи і вчителі.

Сервіс працює по моделі підписки, але він безкоштовний для вчителів і учнів, його закуповують місцеві департаменти освіти. Вартість передплати на підручники становить 140 грн в рік на кожного учня сервіс «електронна школа» буде коштувати близько 554 грн на одного учня.

Джерело: AIN