В Украине запущен акселератор Sector X для вывода украинских стартапов на западные рынки

В Україні запущено новий акселератор для стартапів під назвою Sector X. Його метою є виведення українських та східноєвропейських стартапів на західні ринки. В рамках платформи будуть запущені різні напрями, а вже цього літа стартує набір на B2B напрямок.

Наголошується, що для того, щоб пройти відбір, командам зовсім не обов’язково мати готовий продукт або клієнтів. Достатньо наявності високої експертизи в одній з наступних областей — AR/VR, Big Data, Computer Vision, AI/Machine Learning, Робототехніка, IoT або Blockchain і бажання вивести свій B2B стартап на глобальні ринки. Все необхідне для створення продукту, включаючи допомогу експертів з провідних західних корпорацій, іноземних менторів та спікерів, інвестиції та сучасний офіс в Unit.City, надається акселератором.

Також повідомляється, що корпорації-партнери платформи Sector X не тільки допомагають індустріальної експертизою, але і формулюють напрями і проблеми, над якими будуть працювати команди. Це дозволить стартапам зробити продукт, який дійсно буде відповідати потребам ринку і запустити перші пілоти відразу по завершенні програми.

Акселеративна програма Sector X складається з двох модулів. На першому модулі, який триватиме два місяці, командам дають список проблем/завдань, сформульованих корпораціями, а команди повинні знайти та захистити своє рішення. Якщо рішення подобається корпораціям, команди проходять у другий модуль, який буде тривати 3 місяці, — власне Акселератор, який присвячений розробці продукту, запуску корпоративного пілота і першим продажу.

«Нам важливо, щоб стартап запустив корпоративний пілот. Нам важливо, щоб він залучив інвестиції і продавав продукт в Європі і США. Нам важливо, щоб він наймав українських розробників. Тому ніяких загальних лекцій про лін і кастдев. Тільки потрібні ін’єкції знань і навичок в потрібний час. Перевірено багатьма роками і власними стартапами», — заявив СЕО проекту, підприємець Андрій Комаровський.

Проект здійснюється командою, яка складається з директорів Founder Institute (велика освітня програма для технологічних підприємців), менторів 500startups, топових індустріальних партнерів, експертів з акселерації YellowRockets, підприємців. Підтримку проекту надають UFuture та Unit.city.

Набір заявок вже стартував і триватиме до 1 вересня. Подати заявку можна на сайті проекту Sector X.