В Украине теперь можно оформлять электронные полисы ОСАГО («автогражданку») через интернет, но пока только у семи страховых компаний

Вчора, 7 лютого, в силу вступило розпорядження Нацкомфінпослуг, який вводить в Україні поняття «електронний поліс». Тепер всі бажаючі водії зможуть купувати страхові поліси ОСЦПВ (просторіччя – «автоцивілку») через інтернет. Відразу обмовимо, що поки тільки сім страхових компаній України пройшли атестацію «КитСофт» (офіційного технічного партнера Моторного транспортного страхового бюро (МТСБУ)) і отримали право на реалізацію електронних полісів ОСАЦВ.

У список атестованих увійшли АСК «ІНГО Україна», СК «ПЗУ Україна», СК «Арсенал Страхування», СК «УНІКА», «АХА Страхування», ЗІ «Домінанта», СК «Юнівес» і СК «Вусо».

Послуга запущена на базі Промислового майданчика «Підсистеми Електронний поліс» Центральної Бази Даних (ЦБД) МТСБУ.

Член Нацкомфінпослуг Денис Яструб назвав впровадження електронного поліса «одним з найбільш важливих досягнень минулого і цього року».

Для оформлення електронного страхового поліса ОСЦПВ потрібно подати відповідну заявку на сайті страхової компанії із зазначенням всіх необхідних даних для укладення договору. Обробивши заявку, страховик надсилає клієнту пропозицію із зазначенням вартості послуг. Якщо клієнта все влаштовує, він просто підтверджує заявку та сплачує договір через сайт страховика або будь-яким іншим зручним способом. До цього клієнтові обов’язково треба було їхати в офіс страхової компанії або особисто зустрічатися з представником фірми для передачі поліса в руки.

Електронний поліс дозволить заощадити час і гроші – очікується, що вони будуть дешевше традиційних. Крім того, вони забезпечать додатковий захист для споживачів від можливого обману – страховики-банкрути автоматично втрачають можливість реєструвати договори через центральну базу даних.

Тепер, маючи електронний договір, водієві не обов’язково мати при собі його паперову версію. Перевірка справжності поліса буде здійснюватися співробітниками Національної поліції за реєстраційним номером автомобіля, або за номером самого договору. Причому сама перевірка буде здійснюватися в режимі онлайн за допомогою планшета.

Паперовий поліс нікуди не дінеться, він буде звертатися паралельно з електронним протягом року, і буде мати рівну з ним юридичну силу.

Джерело: interfax.com.ua