Функція NoCoin є частиною вбудованого в браузер блокувальника реклами.

Функция NoCoin является частью встроенного в браузер блокировщика рекламы.

Opera стане першим браузером, в якому реалізований захист від майнер, вбудованих в сайти і використовують потужності комп’ютерів користувачів для видобутку кріптовалюти. Функція під назвою NoCoin в даний час знаходиться на стадії розробки, повідомляє Bleeping Computer. Вона включена в Opera 50 Beta RC і повинна з’явитися в стабільній версії Opera 50, яка вийде в січні 2018 року.

NoCoin є частиною вбудованого в браузер блокувальника реклами. За замовчуванням блокувальник відключений, і для того щоб скористатися функцією, потрібно його активувати. Рішення розробників Opera додати в свій продукт захист від майнер продиктовано появою сервісу Coinhive. Сервіс був запущений у вересні поточного року і дозволяє власникам сайтів використовувати потужності комп’ютерів своїх користувачів для майнінг Monero безпосередньо в браузері.

В даний час Coinhive використовується на тисячах сайтів. Багато з них є зламаними і використовують обчислювальні потужності без дозволу з боку користувачів. Coinhive є першим, але аж ніяк не єдиним сервісом такого роду. Практично щотижня з’являються нові сервіси-наслідувачі, і одним з останніх з’явився HashUnited.

Проблема привернула увагу не тільки розробників Opera, але також інженерів Google. У жовтні вони почали обговорювати можливість додавання в Chrome функції, запитуючої дозвіл на запуск JavaScript-коду, що використовує потужності процесора.

Користувачі інших браузерів можуть захистити себе від майнер з допомогою спеціальних розширень або блокувальників реклами, в яких також з’явилися функції блокування майнер.