Виріз у верхній частині дисплея, який популяризував смартфон iPhone X, швидко став головним трендом на ринку. І хоча всі повальне копіювання цієї ідеї почалося після виходу смартфона Apple, всі ми пам’ятаємо, що родоначальником жанру був Essential Phone, розробку якого організував творець ОС Android Енді Рубін.

Зазначимо, що Essential Products також належить патент на висувну камеру смартфона Vivo Apex, але поки неясно, чи буде компанія Рубіна подавати позов і ініціювати судовий розгляд з китайським брендом. Між тим, стало відомо про ще один вельми цікавий патенті Essential Products на технологію, що дозволяє позбавитися від рамок навколо екрану і при цьому не робити ніяких вирізів під камеру.

Відповідний патент (№9843736) американське патентне бюро видало компанії Рубіна ще 12 грудня 2017 року, але він був помічений тільки зараз. У ньому описана технологія, що дозволяє розмістити фронтальну камеру телефону під екраном. Кажучи точніше, виходячи з тексту документа, камера повинна бути розташована за якоюсь прозорою областю дисплея або за спеціальним кольоровим шаром — у другому випадку до зображення з фотосенсора буде застосовуватися відповідний кольоровий фільтр. Подібна технологія цілком може забезпечить практично 100% співвідношення площі екрану площі лицьової панелі.

Але поки що вона існує лише на папері, принаймні, ніяких анонсів подібної розробки ми поки що не чули. До того ж, як і у випадку з усіма іншими патентами, його існування не гарантує появу подібної розробки в серійному пристрої найближчим часом. Але сама по собі ідея розташування камери під поверхнею екрана, безумовно, інтригує.

Залишається додати, що в минулому році Essential не змогла реалізувати навіть 100 000 смартфонів, незважаючи на стрімке зниження цін протягом декількох місяців.

Джерело: TechCrunch і USPTO