Компанія Google оголосила про включення Kotlin в список офіційно підтримуваних мов для розробки додатків для платформи Android. Більше того, спільно з компанією JetBrains, що курирує розробку Kotlin, ініційоване створення некомерційної організації, якій будуть делеговані функції прийняття рішень щодо подальшого розвитку мови.

Мова Kotlin створений у санкт-петербурзькому центрі розробки компанії JetBrains і розрахований на компіляцію програм у форму для подальшого виконання всередині стандартної віртуальної машини Java (JVM) або Android. Розробники Kotlin спробували зберегти максимальну сумісність і схожість на Java, при цьому звільнена від наявних в Java обмежень і недоліків. Мова забезпечує нелохую переносимість Java програм на Java викликати компоненти, написані на Kotlin, і, навпаки, з програм Kotlin можна викликати Java-класи. Серед відмінностей Kotlin виділяється орієнтація на забезпечення більш високої безпеки за рахунок реалізації статичних перевірок, відсутність raw-типів, збереження інформації про типи в процесі виконання і реалізації масивів у вигляді інваріанта. Мова забезпечує підтримку функцій вищого порядку, виведення типів значень, уточнюючих «домішок» (mixin) і делегування.

Одночасно представлений тестовий випуск інтегрованої середовища розробки Android Studio 3.0, до складу якої включений плагін для написання Android-додатків на мові Kotlin. Крім засобів для супроводу розробки плагін надає можливість перетворення наявних Java-проектів до подання для подальшої розробки на мові Kotlin.

З інших помітний поліпшень в Android Studio 3.0 зазначається новий набір інструментів для профілювання і діагностики проблем з продуктивністю, а також істотне прискорення процесу складання великих проектів з використанням Gradle, включення Google Play Store і підтримки OpenGL ES 3.0 в емулятор Android, підтримка розробки для Android Things, засоби розробки Instant App (додатки, які можна безпосередньо запускати з Google Play без виконання процесу установки), підтримка нових можливостей мови Java 8 і платформи Android O, режим відладки вже зібраних APK-файлів.

Джерела:

ITHelpblog.pro

opennet.ru