Технічні фахівці з обслуговування та відновлення комп’ютерів давно створюють різні складання операційних систем, що дозволяють безпечно завантажуватися на машинах, заражених вірусами або просто мають проблеми в роботі операційної системи. Тепер в їх розпорядженні з’явився потужний офіційний інструмент для цієї мети, спеціально розроблений самої Microsoft. Windows To Go – це спеціальна версія Windows 8 Enterprise, яка дозволяє перенести Windows на USB-дисків і завантажувати комп’ютер без інсталяції. Але не тільки версії Enteprise доступна Windows To Go, підійдуть для цього версії Windows 8 і Windows 8 Professional, тільки зробити це можна не в графічному режимі, а з допомогою командного рядка, саме цьому і присвячена ця стаття. Якщо ж у вас версія Enterprise використовуйте вбудовану утиліту по створенню Windows To Go, детально це описано в статті Установка Windows To Go з Windows 8 Enterprise (Корпоративна).

Для початку роботи потрібно:

ПК під управлінням Windows7 або будь-якої версії Windows 8.
ISO-образ будь-якої версії Windows 8.
USB-пристрій зберігання даних (не менше 32 ГБ) або зовнішній жорсткий диск (флеш-картка не підійде).

Установка Windows To Go «Windows з собою» c допомогою командного рядка.

Першим ділом підключаємо USB-пристрій до комп’ютера. Потім запускаємо командний рядок, для цього підведіть курсор в лівий нижній кут екрану, з’явиться меню Пуск, натискаємо на ньому правою кнопкою миші і вибираєте «Командний рядок».

Після цього вводимо послідовно команди. Після кожної команди натискаємо кнопку «Enter».

diskpart після цієї команди відкриється нова командний рядок, саме в ній ми будемо вводити всі інші команди.

list disk ця команди покаже всі підключені диски.

select disk # цією командою необхідно вибрати USB пристрій, на який буде встановлена система (#- номер диска).

clean команда для очищення USB пристрою.

create partition primary size=350 команда для створення завантажувальної області.

create partition primary команда для створення основного розділу.

select partition 1 вибираємо перший розділ.

format fs=fat32 quick форматуємо перший розділ FAT32

active команда позначає розділ на базовому диску як активний.

assign letter=b команда вибору букви тома (якщо буква B зайнята, виберете вільну).

select partition 2 вибираємо другий розділ.

format fs=ntfs quick форматуємо другий (основний) розділ NTFS.

assign letter=y команда вибору букви тома (якщо буква Y зайнята, виберете вільну).

exit закрити вікно командного рядка.

Тепер необхідно з образу Windows8 скопіювати файл install.wim, який знаходиться в папці sources в створену на диску С папку WindowsToGo.

Після цього необхідно запустити командний рядок під адміністратором, для цього підведіть курсор в лівий нижній кут екрану, з’явиться меню Пуск, натискаємо на ньому правою кнопкою миші і вибираєте «Командний рядок (адміністратор)».

Вводимо команди:

dism /apply-image /imagefile:c:\WindowsToGo\install.wim /index:1 /applydir:y:\ команда для перенесення wim-файлу (замість y вкажіть ту букву, яку ви призначили на основний розділи).

y:\windows\system32\bcdboot y:\windows /f ALL /s b: команда для установки в завантажувальну область менеджера завантаження (замість b і y вкажіть ті букви, які були у вас призначено на завантажувальний і основний розділи).

Тепер запустіть ноутбук\ комп’ютер з USB пристрою і вам буде запропоновані параметри установки Windows 8, такі ж як якщо б ви встановлювали операційну систему на жорсткий диск ноутбука\ комп’ютера, детальніше це описано в статті установка Windows.