Встановити Windows 7 можна з компакт-диска, але що робити тим, у кого немає приводу компакт дисків. Наприклад, нетбук або невеликому ноутбуці. Не рідкісна ситуація, коли диск у комп’ютері може бути зламаний, а купувати новий тільки з-за необхідності встановити віндовс це не вихід. Вихід з такої ситуації дуже простий і доступний, потрібно встановити Windows 7 з USB флешки. Цим ми і займемося.

Переустановка Windows 7 складається з декількох етапів:

 • Підготовка комп’ютера до установки Windows 7;
 • Підготовка USB флешки з Windows 7;
 • Налаштування BIOS комп’ютера для завантаження з USB флешки;
 • Установка Windows 7;
 • Тепер пройдемо всі етапи детально.

  1. Підготовка до інсталяції Windows 7

  Перш ніж встановлювати заново віндовс, потрібно провести маленьку підготовку.

  Спочатку треба скопіювати всю цінну інформацію з диска С. Звичайно вам видніше, але все ж підкажу де шукати. Місць, де на диску «C:» може перебувати ваша корисна інформація не так вже й багато, зазвичай це робочий стіл і «Мої документи». Ще варто заглянути в корінь диска C:» іноді люди в поспіху або просто по не знанню, зберігають файли туди. Скопіюйте всі потрібні вам файли на інший диск (наприклад, «D»), DVD диск або флешку (бажано не на ту з якою планується установка Віндовс).

  На майбутнє врахуйте, що найкраще зберігати інформацію не на тому ж розділі диска, на якому встановлена система, і, звичайно ж, створювати резервні копії.

  Якщо ви тільки придбали комп’ютер або впевнені що цінної інформації в ньому немає, то звісно можна не заморочуватися

  Ще один момент, який варто передбачити, перед тим як встановлювати віндовс, це драйвер для мережевої карти. Якщо після встановлення з’ясується, що у вашому дистрибутиві віндовс, не було драйверів для вашої мережевої карти, або вони з якихось причин не коректно встановилися, то ви опинитеся і без драйверів і без інтернету. Тому заздалегідь скачайте свіжі драйвера, як мінімум, для мережевої карти.

  2. Підготовка флешки для встановлення Віндовс

  Для продовження нам знадобиться:

  • USB флешка об’ємом 4 гб або більше. Як варіант замість usb флешки можна використовувати флеш карту з картрідером, (врахуйте, що в процесі підготовки, вся інформація, розміщена на флешці, буде видалена, тому заздалегідь скопіюйте її в безпечне місце, наприклад диск «D» вашого комп’ютера);
  • дистрибутив Windows 7, у вигляді образу дисків у форматі .iso;
  • Спеціальна утиліта UltraISO, останню версію можна скачати на сайті її розробника в розділі Downloads;

  Встановіть і запустіть утиліту UltraISO

  Перед вами відкриється віконце:

  Вибираємо Пробний період

  Після того як перед вами постане основне робоче вікно програми, натискаємо «Відкрити«, та вказуємо на ваш, попередньо підготовлений, образ Windows.

  Переходимо в меню «Самозавантаження» і натискаємо «Записати образ жорсткого диска«

  Підключаємо флешку або карту пам’яті до комп’ютера, і натискаємо «Форматувати«. Після завершення форматування, тиснемо «Записати«

  Після того, як запис буде закінчена у Вас, буде флешка з Windows 7 і можна переходити до процесу встановлення Віндовс.

  3. Налаштування BIOS комп’ютера для завантаження з флешки

  Для встановлення віндовс, мало просто підключити настановну флешку до комп’ютера, потрібно ще зробити так, щоб комп’ютер при включенні почав завантажуватися з неї. Це робиться в BIOS. Біос є практично в будь-якому комп’ютері або ноутбуці, в ньому зберігаються всякі важливі настройки, одна з цих параметрів — це порядок завантаження пристроїв. Ця настройка нас в даний момент і цікавить.

  Для того щоб потрапити в BIOS потрібно відразу при включенні комп’ютера натиснути певну клавішу на клавіатурі. Зазвичай при завантаженні на екрані написано, що саме потрібно натиснути, щоб потрапити в меню BIOS. Найчастіше це клавіша Delete, Esc, або F2. Про те, що ви увійшли ви дізнаєтеся, побачивши перед собою меню BIOS.

  Найчастіше зустрічаються такі варіанти:

  Якщо спроба виявилася невдалою, то перевантажуйте комп’ютер і спробуйте ще раз. Нижче наведені таблиці з можливими варіантами входу в BIOS.

  Таблиця з комбінаціями клавіш для входу в BIOS від різних виробників биосов.

  Виробник BIOS Клавіші
  ALR Advanced Logic Research, Inc. F2, Ctrl+Alt+Esc
  AMD (Advanced Micro Devices, Inc.) BIOS F1
  AMI (American Megatrends Inc.) BIOS Del
  Award BIOS Ctrl+Alt+Esc, Del
  DTK (Datatech Enterprises Co.) BIOS Esc
  Phoenix BIOS Ctrl+Alt+Esc, Ctrl+Alt+S Ctrl+Alt+Ins
  Таблиця з комбінаціями клавіш для входу в BIOS від різних виробників комп’ютерів і ноутбуків.

  Виробник ПК Клавіші
  Acer F1, F2, Ctrl+Alt+Esc
  AST Ctrl+Alt+Esc, Ctrl+Alt+Del
  Compaq F10
  CompUSA Del
  Cybermax Esc
  Dell 400 F3 F1
  Dell Dimension F2, Del
  Dell Inspiron F2
  Dell Latitude Fn+F1
  Dell Latitude F2
  Dell Optiplex Del, F2
  Dell Precision F2
  eMachine Del
  Gateway F1, F2
  HP F1, F2
  IBM F1
  IBM E-pro Laptop F2
  IBM PS/2 Ctrl+Alt+Ins потім Ctrl+Alt+Del
  IBM Thinkpad Windows: Programs >Thinkpad CFG
  Intel Tangent Del
  Micron F1, F2 або Del
  Packard Bell F1, F2, Del
  Sony VAIO F2, F3
  Tiger Del
  Toshiba Esc, F1

  Після того як ви вийшли в BIOS потрібно знайти опцію відповідає за порядок завантаження пристроїв. Як правило, ці параметри потрібно шукати в меню, в назві якого є слово BOOT, звичайно бувають і інші варіанти, але як кажуть — «Хто шукає, той завжди знайде».

  Для полегшення пошуку наведу кілька прикладів, як це виглядає наживо:

  Вибір пристрою завантаження першим зазвичай відбувається за допомогою клавіш стрілок на клавіатурі, але бувають і інші способи навігації по меню BIOS, так що якщо не вийшло розібратися, то можна подивитися довідку яка, як правило, в BIOS на увазі.

  Вибирайте в якості першого завантажувального пристрою USB — HDD (може називатися по іншому, потрібно шукати і пробувати) і виходите з BIOS з збереженням всіх змін. Для цього треба використовувати пункт Save and Exit Setup. Відбудеться перезавантаження комп’ютера і ми, таким чином, підібралися до наступного етапу, заради якого, власне, все і затівалося.

  4 Установка Windows 7

  Якщо ваш флеш диск записаний правильно і в налаштування BIOS виставлені, вірно, ми побачимо перед собою таку напис Press any key to boot from CD or DVD, що означає Натисніть будь-яку клавішу для завантаження з CD або DVD.

  Виглядає це так:

  Натискаємо клавішу

  Якщо такого напису у вас не з’явилося, то можливо щось з вище написаного ви зробили не так. У такому випадку перевірте ще раз BIOS, збереглася настройка завантаження з USB, якщо в BIOS всі встановлено правильно, тоді, швидше за все ваша флешка не завантажувальна і вам доведеться шукати інший образ Windows 7, і записувати його на флешку.

  У цьому місці зроблю невелику обмовку. Вам може попастися інсталяційний образ Windows 7, на якому окрім самої віндовс записані ще додаткові утиліти, у такому випадку для запуску установки вам знадобиться вибрати в меню вашого диска потрібний пункт. Також варто відзначити, що в деяких дисках, більшість описаних нижче операцій, пройдуть автоматично, без вашої участі. Не варто хвилюватися з цього приводу, всі ці налаштування можна при бажанні змінити вже після завершення встановлення віндовс.

  Вибираємо мову і тиснемо «Далі«

  Для початку установки натискаємо «Встановити«

  Перед вами стане вибір, яку версію Windows встановити. Потрібно вибирати ту, від якої у вас є ключ. Якщо у вас ноутбук, то часто наклейка з ключем і зазначенням версії Windows приклеєна на днище. Сам ключ нам потрібно в кінці установки. В принципі його можна буде запровадити не відразу, а протягом 30 днів.

  Погоджуємося з умовою ліцензії і натискаємо «Далі«

  Вибираємо повну установку.

  Вибирайте розділ, який буде проводитися установка Windows 7 і натисніть кнопку «Настройка диска«

  У цьому місці у недосвідченого людини можуть виникнути питання, тому розглянемо його докладніше.

  Настроювання жорсткого диска

  Часто на жорсткому диску вашого комп’ютера крім розділів, про яких ви знаєте (такі як C: D: E: і т. д.) можуть бути один або декілька прихованих розділів. Особливо це стосується ноутбуків, які продавалися з вже встановленою операційною системою. Такі розділи виробник робить для того, щоб була можливість відновити систему і призвести ноутбук до заводських налаштувань.

  Також часто зустрічається прихований розділ розміром 100Мб, його створює сама Windows 7. Цей розділ служить для реалізації функції BitLocker, ця функція призначена для шифрування системного розділу. Так от в даному розділі розташовується програма, яка при завантаженні розкодує зашифрований системний розділ. Від цього розділу при бажанні можна позбутися, заздалегідь підготувавши жорсткий диск вашого комп’ютера до установки Windows 7. для цього краще всього використовувати спеціальні програми, наприклад Acronis Disc Director.

  Повернемося до установки.

  Натисніть кнопку «Настройка диска» і «Форматування«

  Установник попередить вас про те, що всі дані з цього розділу будуть видалені, але нам це не страшно, адже ми готувалися до цього заздалегідь зробили резервну копію всієї потрібної нам інформації, тому сміливо погоджуємося, натиснувши кнопку «ОК».

  Після завершення форматування, тиснемо «Далі«

  Чекаємо, поки пройде установка

  Після установки вам буде запропоновано ввести ім’я користувача і комп’ютера.

  Далі при необхідності можна встановити пароль, і підказку до нього

  Вводимо ключ, він може бути приклеєний на ноутбук знизу, або у вигляді наклейки на системному блоці (‘цього пункту у багатьох людей може не бути, не дивуйтеся).

  Встановлюйте режим безпеки

  Встановлюєте дату і часовий пояс

  Якщо комп’ютер має мережеве підключення і в системі знайшовся драйвер для вашої мережевої карти, Windows запропонує вам вибрати тип підключення

  На цьому установка Windows 7 завершується, і можна перейти до установки драйверів і потрібних вам програм.

  Наостанок не забудьте повернути налаштування BIOS, які ми міняли в пункті 3 нашого керівництва. Треба виставити в BIOS першим завантажувальним пристроєм ваш жорсткий диск, інакше при кожному запуску комп’ютер буде намагатися почати завантаження з DVD.

  Відео інструкція як самостійно встановити Windows 7 з флешки.