КИЕВ. 25 января. УНН. Кабинет министров Украины усовершенствует систему охраны и защиты авторского права и прав интеллектуальной собственности на изобретения и полезные модели в Украине. Соответствующие проекты закона правительство одобрило на заседании 25 января, передает УНН. Так, в частности Кабмин поддержал проект закона

Кабінет міністрів України удосконалить систему охорони і захисту авторського права і прав інтелектуальної власності на винаходи та корисні моделі в Україні. Відповідні проекти закону уряд схвалив на засіданні 25 січня, передає УНН.

Так, зокрема Кабмін підтримав проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав».

Документ розроблено з метою законодавчого врегулювання низки питань, пов’язаних з охороною і захистом авторського права та суміжних прав, серед яких:

— приведення положень Цивільного кодексу України, Закону України «Про авторське право і суміжні права» у відповідність з нормами законодавства Європейського Союзу щодо охорони та захисту авторського права і суміжних прав;
— усунення недоліків положень законодавства у сфері авторського права і суміжних прав;
— вирішення питань, що виникають на практиці та потребують законодавчого визначення;
— узгодження відповідних положень чинного законодавства між собою, зокрема норм Цивільного кодексу України та Закону України «Про авторське право і суміжні права».

Необхідність прийняття документа виникла через необхідність узгодження відповідних положень чинного законодавства між собою, зокрема норм Цивільного кодексу України та Закону України «Про авторське право і суміжні права» та приведення цих документів у відповідність з нормами законодавства Європейського Союзу щодо охорони та захисту авторського права і суміжних прав.

Результатом прийняття регуляторного акта має стати запровадження в Україні підходів до регулювання цієї сфери, узгоджуються з практикою країн Європейського Союзу. Відповідні зміни сприятимуть забезпеченню прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави і узгоджуватимуться з обраним Україні напрямком розвитку в контексті підписання Угоди про асоціацію.

Крім того, уряд схвалив також проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони винаходів і корисних моделей». Документ покликаний забезпечити досягнення європейського рівня охорони прав інтелектуальної власності на винаходи і корисні моделі, стимулювання винахідницької діяльності в Україні, виконання зобов’язань, узятих Україною відповідно до Угоди про асоціацію в частині імплементації в національне законодавство положень Угоди про асоціацію та актів ЄС у сфері охорони прав на винаходи і корисні моделі.

Нагадаємо, організації колективного управління в Україні в 2016 році зібрали лише 2,7 млн євро роялті, що в 310 разів менше, ніж у Великобританії і майже в 652 рази менше, ніж у США.

Джерело: УНН