15 березня, уряд України доручив державним органам розробити документи, необхідні для включення діяльності за майнингу криптовалют в національний класифікатор «Класифікація видів економічної діяльності» (КВЕД). Крім того, Кабмін пропонує зайнятися напрацюванням Концепції про створення сприятливих умов для майнінг в Україні.

«Україна займає впевнені позиції в світовому криптопространстве, входить в ТОП-14 країн по розвитку криптоэкономики та впровадження проектів, заснованих на блокчейн. Але наше законодавство не таке прогресивне, ми повинні почати хоча б з того, щоб внести «майнінг» класифікатор видів економічної діяльності України, вивести з тіні, де вона [діяльність] зараз знаходиться», — зазначив Перший віце-прем’єр України Степан Кубів.

Степан Кубів додав, що внесення пункту про майнинге в Класифікатор діяльності по підтримці функціонування розподіленої бази даних має відбуватися в класі 63.11 оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність». Це обумовлено тим, що майнінг передбачає послуги з підтримки та забезпечення функціонування розподілених даних реєстрів у т. ч. з використанням технології блокчейн, обробку даних і смарт-контрактів в розподілених блокчейн-реєстрах.

«Таким доповненням Класифікатора ми вирішимо проблему детінізації ринку майнінгу, залучимо додаткові доходи в бюджет, зменшимо відтік кваліфікованих IT-фахівців і зменшимо силовий тиск на криптосообщество», — зазначив Степан Кубів.

Разом з тим, Перший віце-прем’єр-міністр також додав, що збалансоване рішення з цього питання вимагає узгодження всіх ключових державних органів. Тому він доручив Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мін’юсту, Міненерговугілля разом з Держстатом, Агентством електронного управління, НБУ (за згодою), НКЦПФР (за згодою), СБУ (за згодою) розробити відповідний проект нормативно-правового акта про доповнення Національного класифікатора України «Класифікація видів економічної діяльності».

Джерело: МЕРТ