Цінні папери, розміщені на закордонних біржах, стали доступні не тільки для великих інвесторів, але і для будь-якого громадянина України. Іншими словами, тепер пересічні українці при бажанні можуть придбати акції Tesla, Apple, Microsoft, Google і будь-якої іншої публічної компанії, акції якої котируються на фондовому ринку вільно. Про це повідомляє прес-служба Нацдепозитарію.

Це стало можливим завдяки останнім змінам у законодавстві. Кажучи конкретніше, 6 лютого набуло чинності рішення № 871 «Про внесення змін до Положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України», яке усуває низку бюрократичних перешкод.

І тепер громадяни України можуть купувати іноземні цінні папери на закордонних біржах і вільно ними розпоряджатися: продавати, дарувати, передавати у спадок і т. д. Одночасно була спрощена процедура допуску цінних паперів на ринок України і зняті обмеження обсягу іноземних цінних паперів, допущених до обігу на ринку України.

Раніше дозвіл на обіг в Україні могли отримати тільки емітенти, у яких є активи в Україні, а іноземні цінні папери могли звертатися тільки на біржі. У новій редакції норм обидва ці обмеження зняті. Крім того, суттєво скорочено перелік необхідних документів і передбачена можливість подавати заявку на допуск не тільки емітентам, але і Національному депозитарію України.

Ці зміни повинні повернути інтерес до ринку капіталів в цілому і збільшити обсяги операцій фондового ринку, зокрема.

Гравці українського ринку цінних паперів досить позитивно оцінюють нові зміни, але відзначають, що ще багато належить зробити, щоб забезпечити українцям ті ж права, що є у європейських інвесторів.

«Дані спрощення — це крок на шляху приведення норм українського законодавства до міжнародних стандартів», – зазначає Віолетта Заєць, керівник депозитарного відділу Dragon Capital.

«Це, на жаль, дуже мікроскопічні зміни в порівнянні з тим, що ще потрібно зробити, щоб права українців були порівнянні з правами європейських інвесторів», – коментує зміни Олексій Сухоруков, Керуючий директор Інвестиційної Групи УНІВЕР.

Джерело: Нацдепозитарій