Продукти Apple завжди були дорожче конкурентів – в цьому немає нічого нового. Але українські реалії соціального забезпечення такі, що покупка декількох дорогих гаджетів, може призвести до втрати субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Власне, саме така курйозна ситуація сталася на Буковині, де нібито потребує в соціальному забезпеченні сім’я, спалилась попалася на купівлю гаджетів Apple.

Для початку зазначимо, що з лютого 2016 року в Україні діє порядок перевірки достовірності даних, які громадяни надають для отримання пільг і соціальних виплат. Згідно з цим документом, банки та інші фінустанови можуть передавати дані про рахунках і операціях членів сімей, які отримують субсидії. Співробітники Мінфіну постійно проводять перевірки та щомісяця повідомляють про потенційні порушення регіональним представництвам Управління праці та соціального захисту населення.

У рамках однієї з перевірок списків осіб, які здійснювали разові покупки на суму понад 50 000 грн, була виявлена сім’я, що проживає в Заставнівському районі Чернівецької області, яка отримує субсидію, але при цьому купує продукти Apple на суму майже 200 тис. грн. Кажучи точніше, один з членів сім’ї купив три одиниці техніки Apple – смартфони iPhone 6S і 7 Plus, а також ноутбук MacBook (модель не уточнюється) – на загальну суму 189 000 грн.

Отримавши відповідний звіт Мінфіну від управління соціального захисту населення ЧОГА негайно прийняло рішення скасувати пільги для цієї сім’ї.

Само собою, цей випадок не єдиний і далеко не завжди в таких історіях фігурує техніка Apple. Власне, за перший квартал 2018 року Мінфін розіслало рекомендації на припинення отримання субсидій для 179 000 осіб, з яких за результатами перевірки підтверджено і призупинено переплат по 185 осіб на суму 339 000 гривень. Але сам по собі факт таких перевірок вельми цікавий.

В Управлінні праці та соціального захисту населення зауважують, що отримувачі субсидій несуть повну відповідальність за подання недостовірних даних і зобов’язані повернути надлишково перераховану суму житлової субсидії з місяця, в якому було виявлено порушення.

Джерело: AIN і «Буковинська правда»