Пам’ять будь-якого стаціонарного або мобільного пристрою не є безмежною. З цієї причини користувачі повинні пам’ятати про те, що не потрібно завантажувати на гаджет занадто багато програм, програм й інших об’єктів, які не несуть в собі особливої користі.

При роботі з девайсами з Android така проблема виникає частіше, оскільки обсяг пам’яті іноді є зовсім невеликим. Завантаження з сервісу Play Маркет проводиться досить часто, але при цьому можуть виникати труднощі в зв’язку з недостатністю вільного місця.

Проблема дуже поширена ця. Особливо часто з нею стикаються користувачі-новачки. Користувачі даної категорії не завжди можуть виправити ситуацію самостійно, якщо при цьому виявляється, що вільного простору цілком достатньо.

Кілька важливих моментів, які не можна упустити

Навіть якщо користувач виготовляє завантаження об’єктів безпосередньо на карту пам’яті, то внутрішня пам’ять мобільного гаджета також активно використовується. Так що деяка кількість пам’яті все таки має бути не зайнятим.

Також внутрішня пам’ять не може бути задіяна до самого кінця. Це пов’язано з тим, що для нормального функціонування операційної системи потрібно забезпечити наявність деякого обсягу пам’яті. Так що при виникненні якихось проблем з пам’яттю Android буде повідомляти про це.

Якщо пам’яті виявилося замало, то завантаження програми опиниться під загрозою. Користувачам доведеться очистити місце, щоб у підсумку зробити установку більш важливого програмного продукту.

Не варто для цього використовувати спеціальні утиліти, оскільки вони можуть автоматично видалити важливі софти. Ефект від таких програм не є позитивним, як це спочатку очікується. Реальність інша: повільна робота мобільного девайса і досить швидка розрядка.

Реальні методи усунення проблеми. Видалення непотрібних додатків

Кожен користувач повинен навчитися правильно відсортовувати корисні і мало корисні об’єкти. За рахунок цього вдається максимально швидко виявити всі ті софти, які використовуються рідко або пошкоджені. Навіщо зберігати непотрібну інформацію?

Навряд чи хтось хоче просто засмітити власний гаджет «сміттям». З цієї причини слід періодично перевіряти всі встановлені на апарат програми, ігри та інші елементи.

Користувач може здивуватися, однак деякі утиліти можуть завантажитися без відома користувача, і в підсумку будуть «з’їдати» пам’ять мобільника. В такому випадку доведеться досліджувати список всіх вбудованих об’єктів, а потім позбавитися від деяких.

Також вітається перенесення даних на SD-карту. Даний варіант підходить тільки в тому випадку, якщо програма дійсно використовується і видаляти її не можна. Тоді просто переміщаємо об’єкт. Для цього потрібно буде відвідати розділ з налаштуваннями.

У ньому будуть показані всі ті додатки, які попередньо були завантажені на девайс з Android. Мало використані і непотрібні об’єкти видаляємо, а цінні софти переносимо на знімний накопичувач. Процедура переміщення займає всього кілька секунд.

Очищення кешу

Даний варіант також повинен бути реалізований. Кожен день користувачі здійснюють інтернет-серфінг. При цьому кожен крок юзера фіксується. Все це накопичується в історії браузера. Користувачі можуть щиро здивуватися, дізнавшись, наскільки багато може бути використано наявної пам’яті даремно.

Успішний варіант передбачає проведення очищення кешу додатків. Досить часто займана пам’ять може досягати декількох гігабайт. Необхідно для проведення очищення перейти в розділ з налаштуваннями смартфона або планшета. Далі відкриваємо вкладку з сховищем і USB-накопичувачами.

На екрані в цей момент відкриється кілька пунктів, серед яких також здасться розділ з даними кеша. Іноді займаний об’єм пам’яті може досягати кілька гігабайт вкрай цінним внутрішньої пам’яті, розмір якої в мобільних гаджетах не є великим.

Активуємо опцію очищення кешу. Після цього можна перевірити пам’ять, щоб зрозуміти, скільки місця реально вдалося звільнити. Можна очищати інформацію, яка зберігається в браузерах і видаляти кеш окремих додатків. Попередньо вибираються певні об’єкти.

Іноді поява помилки про недостатність місця на девайсі безпосередньо пов’язане з оновленням конкретного додатка. Тому потрібно спробувати очистити дані щодо певного елемента. Після цього слід перевірити ефективність даної методики.

Очищення даних кеша може бути зроблена у відношенні сховища. Для цього активуємо опцію в однойменному розділі даного девайса. Завжди потрібно враховувати один нюанс: фактично займане місце додатком є більше, ніж вказується значення в списку додатків.

Якісь додаткові варіанти виправлення помилки

Якщо користувачу все ж довелося познайомитися з цією неприємною помилкою, то можна буде спробувати кілька інших варіацій того, як можна позбутися від неї. Не варто недооцінювати проблему даного характеру, оскільки справа не тільки в неможливості встановлення інших об’єктів.

Досить часто своєчасне рішення її призводить до більш глобальних проблем – некоректної роботи програм. З цієї причини вкрай важливо швидко усунути всі причини, які сприяли появі проблеми даного характеру.

Досить дієвим є проведення маніпуляцій, пов’язаних з видаленням оновлень і багатьох інших даних, безпосередньо пов’язаних з Google Play і Play Маркет. Усунення сприяє виконання ряду послідовних заходів.

Першим ділом потрібно відкрити налаштування. Далі переходимо до пошуку всіх додатків, з якими проводиться робота потрібно знайти Google Play, а потім вибрати даний сервіс. Після цього потрібно в пункті зі сховищем провести видалення кешу і іншої непотрібної інформації.

Далі знову повертаємося до екрану, на якому показуються відомості про всі наявні додатках. Тепер потрібно знайти кнопку меню і кликнути по ній. Активуємо опцію видалення оновлень.

На цьому робота з Google Play завершена. Користувачам слід вчинити так само і з іншими сервісами. Play Маркет вимагає реалізації ідентичних маніпуляцій. Так що потрібно виконати роботу, а потім вже перевірити, наскільки це допомогло у вирішенні проблеми.

Неперевірені методики та не універсальні способи, які можуть бути ризикованими

Також користувачі можуть спробувати провести ще кілька варіантів. Деякі з них підходять далеко не всім мобільних девайсів. Так що до реалізації методик враховувати це потрібно в обов’язковому порядку. Очищення Dalvik Cache передбачається в цьому варіанті.

Процес реалізації потрібно почати з входу в меню Recovery. Дану інформацію можна знайти на численних сайтах. Вводимо в браузер відповідний запит, після чого здасться шукана інформація. У пункті під назвою Wipe cache partition потрібно знайти параметр Advanced і вибрати його.

Далі вибираємо опцію Wipe Dalvik Cache. за потрібно розуміти, що вносити інші корективи не варто, оскільки ці дії можуть у підсумку зашкодити роботі гаджета. Вже після очищення кешу необхідно виконати завантаження пристрою в звичайному режимі. Також можна перевірити, допомогла методика чи ні.

Наступний варіант можливий виключно при забезпеченні доступу Root. Спосіб є ефективним тільки при одній умові – помилка виникла внаслідок виконання оновлення програми. Користувачам також потрібно буде скористатися файловим менеджером, який забезпечений підтримкою root-доступу.

Потрібно буде знайти папку, яка іменується як /data/app-lib/ім’я_застосунку/. У ній розміщено кілька об’єктів. Потрібно знайти папку «бібліотека», а після видалити її. Після цього варто перевірити ефективність виконаних маніпуляцій. Якщо ефекту нуль, то потрібно позбутися від цієї всієї папки в повному обсязі.

Також пропонується скористатися іншим способом, ефективність якого не гарантується. Працездатність методики довести не вдалося. З цієї причини варіант підходить далеко не всім юзеарм. Треба буде спробувати перенести додатки з data/app в /system/app/. Опція реалізується завдяки Root Explorer.