Корпорація Microsoft представила нову функцію в рамках свого хмарного сервісу зберігання даних OneDrive. Вона отримала назву Files Restore і покликана спростити процес відновлення даних після атаки вірусів-шифрувальників.

За допомогою функції Files Restore можна легко відновити з будь-якої точки часу протягом останніх 30 днів. Таким чином, якщо шкідлива програма зашифрує файли, то користувач зможе відновитися їх попередні копії. При цьому, якщо буде зафіксовано масове видалення файлів, що часто є результатом атаки вірусів-шифрувальників, користувачеві буде надіслано повідомлення електронною поштою або в мобільному/настільному додатку.

Також дана функція може бути корисною і в інших випадках, коли потрібно повернути старі файли, наприклад, якщо вони випадково були видалені або потрібно повернутися до більш ранньої версії збереження. Скористатися функцією Files Restore користувачі можуть OneDrive, в тому числі власники персональних облікових записів, але лише при наявності передплати на пакет Office 365. Разом з тим, Microsoft додала в OneDrive функцію захисту паролем посилань на файли або папки для загального доступу.

У поштовому сервісі Outlook.com з’явилася функція шифрування електронної кореспонденції. Сервіс буде нагадувати про необхідність виконати шифрування в разі виявлення в тексті повідомлення якої-небудь важливої конфіденційної інформації, наприклад, номери соціального страхування. Одержувач листа зможе прочитати його сервісі Outlook.com, Outlook для iOS і Android, Windows Mail або за допомогою посилання. Користувачі Outlook.com також мають можливість запобігти подальшу пересилку їх листи іншим одержувачам. Нові можливості у Outlook.com також надаються лише передплатникам Office 365.

Microsoft вже приступила до розгортання зазначених функцій у OneDrive і Outlook.com. На їх повне впровадження по всьому світу може знадобитися кілька тижнів.

Джерело: The Verge