Сьогодні буквально кожен, від Ілона Маска і Массачусетського технологічного інституту до міністерства оборони США, шукають можливість «прокачати» роботу людського мозку за рахунок імплантатів. І, здається, декому це вдалося — вперше в історії.

Професор з Університету Південної Каліфорнії (USC) продемонстрировалиспользование мозкового імплантату для поліпшення пам’яті людини. Биомедик по імені Сонг Донг представив свого роду «протез пам’яті» під час зустрічі Товариства нейронауки у Вашингтоні. Таким чином, вперше в історії з’явився електронний пристрій, здатний ефективно поліпшити людську пам’ять.

Команда Сонга перевірила роботу пристрою на 20 добровольцях з мозковими електродами, імплантованими для лікування епілепсії. З їх допомогою Сонг підключив до мозку свій пристрій, щоб воно могло збирати дані про активність мозку під час тестів, спрямованих на стимулювання або короткочасною, або робочої пам’яті.

Потім дослідники визначили структуру, пов’язану з оптимальною пам’яттю, і використовували електроди пристрої для стимуляції мозку за певним шаблоном під час наступних тестів. Згідно з отриманими даними, така стимуляція покращувала короткочасну пам’ять приблизно на 15 відсотків і робочу пам’ять приблизно на 25 відсотків:

Ми створюємо нейронный код для поліпшення функції пам’яті. Такого ще ніхто ніколи не робив.

Крім зрозумілого і корисного кожному ефекту поліпшення пам’яті, пристрій може повністю змінити життя людей, що страждають деменцією або хворобою Альцгеймера. Щоб зрозуміти, наскільки все серйозно, нагадаємо, що нещодавно сам Білл Гейтс інвестував $100 млн власних коштів у дослідження цих хвороб.

Поки пристрій Сонга ще проходить подальше тестування, але поява його в реальній клінічній практиці цілком можливо.

Джерело: hi-tech.mail.ru