В Google Docs появилась проверка грамматики с использованием технологий машинного обучения

Якщо раніше для перевірки тексту на граматичні помилки доводилося використовувати сторонні програми і розширення для браузера, наприклад, той же Grammarly, то тепер така можливість з’явилася в Google Docs. В рамках оновлення пакета хмарних служб і додатків G Suite, компанія Google додала в свій сервіс перевірку граматики, засновану на механізмі машинного навчання.

Інструмент поки знаходиться в режимі тестування і доступний учасникам програми Early Adopter Program. Вже зараз він може визначати неправильне вживання прийменників і проблеми в структурі пропозиції. Фактично це алгоритм машинного перекладу, який розпізнає помилки і пропонує виправлення у міру введення.

«Ми застосували високоефективний підхід до виправлення граматичних помилок, заснований на машинному перекладі. Наш метод перевірки граматики дуже схожий на звичайний переклад. Ми беремо некоректний англійську мову і з допомогою наших технологій виправляємо або переводимо його на правильний англійський», – сказав віце-президент Google по продуктам G Suite Девід Такер (David Thacker).

Поки незрозуміло, наскільки цей новий інструмент ефективний на практиці, особливо в порівнянні з Grammarly. Цікаво те, що Google в черговий раз робить наголос на використання штучного інтелекту. Цим компанія демонструє те, що згодом подібні технології будуть впроваджуватися в усі її продукти. Було б непогано, якби Google надала стороннім розробникам API для доступу до сервісу перевірки граматичних помилок.

Джерело: Techcrunch